Już błysnął na MŚ 2022. Bayern Monachium chce tego piłkarza w miejsce Roberta Lewandowskiego (VIDEO)

Data dodania: 29-11-2022 20:59

Bayern Monachium nie pozyskał latem żadnego napastnika w miejsce Roberta Lewandowskiego, Hans Flick stosuje różne rozwiązania na pozycji środkowego napastnika, ale niewykluczone, że wkrótce na Allianz Arena zamelduje się typowy łowca goli. Niemieckie media informują, że Die Roten zainteresowani są pozyskaniem Nicklasa Fuellkruga.

29-letni napastnik rozgrywa bardzo dobry sezon. Jesienią w Bundeslidze zdążył w barwach Werderu Brema strzelił 10 goli w 14 meczach i zanotował 2 asysty. W nagrodę został powołany do reprezentacji Niemiec na finały MŚ 2022 w Katarze. Jeszcze przed mundialem zadebiutował w Die Mannschaft w towarzyskim meczu z Omanem i po jego golu Niemcy wygrali 1:0. W finałach MŚ najpierw dostał 11 minut w przegranym spotkaniu z Japonią, a potem wszedł na 20 minut z Hiszpanią i zdobył bramkę na 1:1, ratując remis i zwiększając szanse na wyjście z grupy.

Dobra postawa Fuellkruga zaowocowała informacjami o zainteresowaniu Bayernu Monachium. Zdaniem niemieckich dziennikarzy szefowie Die Roten już pytali kadrowiczów swojego klubu o opinię o 29-letniego piłkarza. I dostali zwrotną informację, że nie ma z nim żadnego problemu.

Bayern na transfer Fuellkruga nie musiałby wydawać ogromnych pieniędzy, bo mówi się, że Werder Brema może przyjąć ofertę opiewającą na około - raczej mniej niż więcej - 10 mln euro. Klub z Bremy potrzebuje bowiem pieniędzy i jest skłonny sprzedać Fuellkruga za niezbyt wygórowaną cenę nawet mimo tego, że umowę ma z piłkarzem do połowy 2025 roku.

Najlepszym strzelcem Bayernu w tym sezonie jest Jamal Musiala z 12 golami w 22 meczach. Po 11 bramek zdobyli Sadio Mane i Eric Maxim Choupo-Moting, a po 10 Serge Gnabry i Leroy Sane.