Piłkarz reprezentacji Chorwacji o swojej przyszłości. “Będę mógł powiedzieć dzieciom, że broniłem się przed Messim przez 90 minut”

Data dodania: 16-12-2022 13:00

Reprezentacja Chorwacji w półfinale mistrzostw świata przegrała z Argentyną (0:3). Po tym spotkaniu ciekawej wypowiedzi udzielił 20-letni Josko Gvardiol.

Chorwacki obrońca przez cały mecz przeciwko Argentynie toczył pojedynki z Leo Messim. Uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych obrońców na świecie Gvardiol, w tym meczu przekonał się jak jeszcze wiele pracy go czeka. Leo Messi był nie do zatrzymania, a w jednej z sytuacji zrobił z Chorwata tzw. wiatrak.

– W pewnym sensie było to miłe doświadczenie, mimo że grałem przeciwko niemu w zeszłym sezonie na poziomie klubowym. Rywalizacja w klubie jest jednak inna niż w reprezentacji – mówił Gvardiol po mecz półfinałowym.

– Przynajmniej będę mógł w przyszłości powiedzieć dzieciakom, że broniłem się przed Messim przez 90 minut. Następnym razem musi to jednak wyglądać lepiej – dodał 20-latek.

Młody defensor RB Lipsk jest jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy na rynku transferowym. 20-latek znajduje się na liście życzeń gigantów Premier League. Za Chorwata trzeba wyłożyć 90-100 milionów euro.