Raków rozbił pogromcę Lecha, a Kolejorz postawił się dwa razy triumfatorowi Ligi Europy

Data dodania: 13-01-2023 19:13

Raków Częstochowa pokonał aż 3:0 Karabach Agdam w meczu sparingowym, a Lech Poznań przegrał 0:1 i zremisował 2:2 z finalistą i zwycięzcą minionej edycji Ligi Europy Eintrachtem Frankfurt.

Raków gładko pokonał Karabach, który latem 2022 bez większych kłopotów wyeliminował Lecha Poznań w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Pierwszego gola strzelił w 10. minucie Ivi Lopez, który przymierzył sprzed pola karnego.

Po zmianie stron dwukrotnie trafił do siatki Vladislav Gutkovskis. Łotewski napastnik w 46. minucie podwyższył na 2:0, a w 84. minucie ładnym strzałem głową ustalił wynik na 3:0.

W Karabachu zagrali obrońca Marko Vešović (w przeszłości Legia Warszawa)w I połowie i bramkarz Luka Gugeszaszwili (kiedyś Jagiellonia Białystok i Podlasie Biała Podlaska) w II połowie.

W następnym sparingu Raków w poniedziałek, 16 stycznia, zmierzy się z rumuńskim FCSB.

Lech Poznań rozegrał dwa sparigi z Eintrachtem Frankfurt i najpierw przegrał z finalistą Ligi Europy oraz 4. zespołem Bundesligi, a potem zremisował. W pierwszym sparingu Kolejorz uległ 0:1, a w drugim prowadził po 23 minutach 2:0, a wynik otworzył Artur Sobiech, który jesienią nie pograł zbyt wiele w Kolejorzu, ale walczy o swoją szansę. Potem Niemcu odpowiedzieli dwoma golami i uratowali remis.

Lech kolejny sparing zagra już nie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, lecz w Poznaniu. Rywalem mistrza Polski będzie drugoligowa niemiecka Hansa Rostock.