Pogrom we włoskim hicie, Napoli zdemolowało Juventus (VIDEO)

Data dodania: 14-01-2023 8:30

Starcie Napoli – Juventus otworzyło 18. kolejkę Serie A. Spotkanie lidera z wiceliderem zapowiadało się na hit tej serii gier i takim było. Napoli rozgromiło Juventus 5:1, dzięki czemu umocniło się na pozycji lidera włoskiej ekstraklasy.

Napoli lepiej rozpoczęło piątkowy mecz na Stadio Diego Armando Maradona. “Azzurri” dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej atakowali. Już w 14. minucie przeprowadzili akcję, która zakończyła się zdobyciem bramki i złamaniem szczelnej obrony “Juve”. Najpierw Khvicha Kvaratskhelia oddał strzał, który obronił Wojciech Szczęsny. Następnie dobijał Victor Osimhen, a z tym uderzeniem polski bramkarz już sobie nie poradził.

“Stara Dama” po tym, jak gospodarze objęli prowadzenie, zaczęła grać trochę bardziej ofensywnie, czego efektem były dwa groźne ataki. Juventus miał doskonałe okazje do wyrównania. Niewykorzystane sytuacje “Juve” zemściły się w 39. minucie – Victor Osimhen wykorzystał błąd defensywy gości i idealnie dograł do Khvichy Kvaratskhelii, który pewnie wykończył tę dwójkową akcję. “Bianconeri” nie załamali się i jeszcze przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową – autorem gola był Angel Di Maria, a asystował mu Arkadiusz Milik. Piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 2:1 dla Napoli.

Po zmianie stron, w 54. minucie, po rzucie rożnym piłka trafiła do Amira Rrahmaniego, który popisał się kapitalnym uderzeniem, na które nie zdążył zareagować polski bramkarz. Przy stanie 3:1 Napoli nie zamierzało rezygnować z podwyższenia wyniku. W kolejnych minutach swoje okazje mieli ponownie Victor Osimhen, a także Piotr Zieliński.

W 65. minucie znowu o sobie dał znać duet Khvicha Kvaratskhelia-Victor Osimhen. Gruzin dośrodkował do Nigeryjczyka, a ten podwyższył na 4:1. Nie minęło nawet dziesięć minut, a na tablicy wyników było już 5:1. Na listę strzelców tym razem wpisał się wprowadzony z ławki rezerwowych Eljif Elmas, który ustalił rezultat tego pojedynku.

Napoli tym samym umocniło się na pozycji lidera Serie A i ma dziesięć punktów przewagi nad Milanem oraz Juventusem. Wiele wskazuje na to, że “Azzurri” sięgną po upragnione scudetto po 33 latach przerwy.

Napoli - Juventus FC 5:1 (2:1)
1:0 - Victor Osimhen 14'
2:0 - Chwicza Kwaracchelia 39'
2:1 - Angel Di Maria 42'
3:1 - Amir Rrahmani 55'
4:1 - Victor Osimhen 65'
5:1 - Eljif Elmas 72'

Składy:

Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Kim Min Jae, Mario Rui (70' Mathias Oliveira) - Andre-Franck Zambo Anguissa, Stanislav Lobotka, Piotr Zieliński (79' Tanguy Ndombele) - Matteo Politano (46' Eljif Elmas), Victor Osimhen (78' Giacomo Raspadori), Chwicza Kwaracchelia (88' Hirving Lozano)

Juventus: Wojciech Szczęsny - Danilo (73' Fabio Miretti), Bremer, Alex Sandro, Federico Chiesa, Weston McKennie, Manuel Locatelli (56' Leandro Paredes), Adrien Rabiot (82' Matias Soule), Filip Kostić - Angel Di Maria (73' Samuel Iling-Junior) - Arkadiusz Milik (56' Moise Kean)