Dublet Lewandowskiego i Barcelona po mękach w I połowie rozbiła III-ligowca. Real wygrał thriller i wrócił z dalekiej podróży (VIDEO)

Data dodania: 19-01-2023 21:46

Robert Lewandowski dwoma golami pomógł FC Barcelona awansować do ćwierćfinału Copa del Rey. Duma Katalonii w czwartkowym meczu Pucharu Hiszpanii pokonała III-ligowa Cuetę 5:0, ale miała w I połowie trochę kłopotów z niżej notowanym rywalem. Awans po thrillerze wywalczył też Real Madryt, który musiał mierzyć się z Villarreal, z którym niedawno przegrał w lidze.

Do przerwy Barcelona nie mogła sobie poradzić z rywalem na jego boisku. Gospodarze umiejętnie się bronili i nie dali się długo złamać. W końcu jednak pękli pod naporem Dumy Katalonii i w 41. minucie Raphinha z podania Kessiego wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron Barcelona przycisnęła jeszcze mocniej, a przede wszystkim była skuteczniejsza. W 49. minucie dodatkowo gospodarze popełnili błąd przy wyprowadzeniu piłki. Kessi odebrał piłkę i zagrał do Lewandowskiego, a ten bez przyjęcia uderzył do bramki.

Potem do siatki trafili jeszcze Ansu Fati w 70. minucie, który na murawie pojawił się 10 minut wcześniej. Na 4:0 trafił rozgrywający wreszcie dobry mecz w Dumie Katalonii Franck Kessie, a wynik na 5:0 ustalił Robert Lewandowski w 90. minucie.

Awansował też Real Madryt, któremu nie układało się z Villarreal. W LaLiga 7 stycznia Królewscy przegrali 1:2, a teraz do przerwy przegrywali 0:2. W 4. minucie kapitalnym strzałem z woleja popisał się Capoue.

Jakby tego było mało, to w 42. minucie Chukwueze podwyższył na 2:0. Real znalazł się pod ścianą. Po zmianie stron Królewscy nie mieli już wyjścia i musieli zaatakować, stawiając wszystko na jedną kartę. W 57. minucie kontaktowego gola z podania wprowadzonego minutę wcześniej Ceballosa strzelił Vinicius Junior. W 69. minucie wyrównał Eder Militao, a w 86. minucie bolesny cios gospodarzom zadał Ceballos i dał Realowi awans!

Losowanie 1/4 finału odbędzie się w piątek, a spotkania zostaną rozegrane w dniach 24-26 stycznia.