Korona przerwała fatalną passę. Złocisto-Krwiści ograli Cracovię na zakończenie 19. kolejki (VIDEO)

Data dodania: 06-02-2023 21:05

Korona Kielce wygrała pierwszy ligowy mecz od końca sierpnia. Beniaminek po 11 spotkaniach bez zwycięstwa zgarnął w końcu 3 punkty, pokonując u siebie Cracovię. Złocisto-Krwiści wyskoczyli z ostatniego miejsca w tabeli.

Korona na początek drugiej części sezonu przegrała 2:3 z Legią w Warszawie, odrabiając większość strat od 0:3. Zdobyć punktów się nie udało, więc trzeba było szukać oczek na swoim stadionie z Cracovią. Nic więc dziwnego, że piłkarze Kamila Kuzery od 1. minuty ruszyli do ataków i szukali okazji do zdobycia bramki. Świetnie między słupkami bramki Pasów spisywał się Karol Niemczycki, który obronił uderzenia chociażby Deaconu i Podgórskiego. Bramkarz gości czyste konto zachował do 30. minuty. Wówczas po dośrodkowaniu Adama Dei z rzutu różnego piłkę głową do siatki skierował Piotr Malarczyk.

W II połowie fatalnie zachował się Jewhen Konoplanka. Doświadczony Ukrainiec popełnił idiotyczny faul i rzut karny wykorzystał Jakub Łukowski.

Cracovia odpowiedziała także z 11 metrów. Sędzia Krzysztof Jakubik po analizie VAR podyktował jedenastkę za to, że piłka trafiła w rękę Miłosza Trojaka. Pewnie Marcela Zapytkowskiego pokonał Karol Knap, ale Cracovia na golu kontaktowym, a zarazem honorowym poprzestała.

W tabeli Cracovia z 28 punktami jest na 6. lokacie, a Korona z 16 oczkami plasuje się na 17. lokacie. W następnej kolejce Pasy jadą do Warszawy na spotkanie z Legią, a kielczan czeka wyjazd do Śląska Wrocław.