Dawid Kownacki z kolejnym golem w 2. Bundeslidze. Asystował mu Michał Karbownik (VIDEO)

Data dodania: 19-03-2023 16:21

Dawid Kownacki strzelił swojego 11. gola w sezonie 2. Bundesligi. Polski napastnik zdobył bramkę po asyście od Michała Karbownika. Fortuna Duesseldorf efektownie pokonała Hansę w Rostocku aż 5:2. Dawid Kownacki anotował jeszcze asystę.

Obaj polscy piłkarze znaleźli się w wyjściowym składzie Fortuny. W 11. minucie po akcji Karbownika i Kownackiego goście objęli prowadzenie 1:0. Pierwszy fajnie zagrał do drugiego i padł gol. Dla Karbownika była to 7. asysta w sezonie, a Kownacki zanotował 11. gola i jest na 3. miejscu klasyfikacji strzelców II ligi niemieckiej.

Jeszcze przed przerwą po golach Roywena Henningsa i Matthiasa Zimmermanna zrobiło się 3:0 dla Fortuny. W 48. minucie Kownacki zaliczył asystę przy drugim golu Zimmermanna. Hansa nie złożyła broni. W 56. minucie zdobyła bramkę na 1:4, a w 79. minucie zmieniła wynik na 2:4. Nadzieja szybko uciekła, bo w 82. minucie rezultat na 5:2 ustalił Christoph Klarer.

Karbownik i Kownacki zagrali do 85. minuty. Obaj zostali zmienieni na kilka chwil przed końcem. "Kownasia" na murawie zastąpił Dawid Ginczek. Warto dodać, że Karbownik znalazł się w kadrze Polski na mecze el. Euro 2024 z Czechami i Albanią, a Kownackiego Fernando Santos nie powołał.

Fortuna próbuje gonić miejsca premiowane awansem do Bundesligi lub dające chociaż przepustkę do barażu. Do 2. lokaty traci 8 oczek, a do 3. pozycji 7 punktów. Sama zajmuje 4. lokatę.