Wyświdrował 3 punkty. Polska znowu nie zachwyciła, ale pokonała Albanię na Narodowym (VIDEO)

Data dodania: 27-03-2023 21:56

Było lepiej niż z Czechami, chociaż znowu bez wielkiej jakości i przekonania. Liczą się jednak pierwsze punkty w eliminacjach do Euro 2024. Reprezentacja Polski pokonała na PGE Narodowym Albanię po golu Karola Świderskiego. Biało-Czerwoni mieli kilka innych okazji, ale i Albańczycy potrafili się odgryźć.

Podopieczni Fernando Santosa po porażce w Pradze dostali szansę rehabilitacji przed swoją publicznością. Kibice, którzy zasiedli na PGE Narodowym, oczekiwali zwycięstwa. Najlepiej wysokiego i przekonującego. Od początku było jednak widać, że goście przyjechali z defensywnym nastawieniem i może być trudno skruszyć ich czerwono-czarny mur.

W tej sytuacji w 14. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Nicola Zalewski. Uderzył dobrze, ale Strakosha był na posterunku i obronił. W odpowiedzi w 22. minucie mocno kropnął zza pola karnego Cikalleshi, lecz Szczęsny nie dał się zaskoczyć.

Polacy przeważali i sprawiali lepsze wrażenie, ale musieli się mieć na baczności, bo przyjezdni mieli w swoich szeregach kilku piłkarzy, którzy mogli zrobić im krzywdę. Trzeba było pilnować wspomnianego Cikalleshiego, Uzuniego czy Asllaniego. W 32. minucie to gospodarze kolejny raz zagrozili bramce, lecz Strakosha złapał piłkę po strzale Świderskiego.

W końcu Polakom dopisało szczęście. W 41. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki dopadł Jakub Kamiński i strzelił. Trafił w słupek, ale piłka wróciła pod nogi Świderskiego. Ten w pierwszym kontakcie nie zdołał w nią trafić, ale po chwili sprytnym uderzeniem posłał do siatki na 1:0!

Po zmianie stron Polacy mieli plan podwyższyć prowadzenie i uspokoić sytuację. W 51. minuce zza pola karnego spróbował Zalewski, lecz nie dał rady pokonać bramkarza.

Wydawało się, że Polacy będą kontrolowali grę, ale to Albańczycy doszli do głosu. Szczęsny obronił groźne uderzenia Uzuniego i Asaniego, a potem Uzuni nieznacznie się pomylił. W odpowiedzi Lewandowski sprytnie zagrał sobie piłkę w pole karne, wpadł w szesnastkę i przelobował Strakoshę, ale z asekurację zdążył jeden z obrońców.

Potem tak groźnych okazji już nie było. Aż do 88. minuty, gdy znalazł się dobrze Uzuni i uderzył bardzo groźnie. Na szczęście dla Biało-Czerwonych bez skutku.

Polacy jeszcze w końcówce doliczonego czasu gry wybronili się po stałym fragmencie gry i wygrali. Zachwytów nie ma, ale 3 punkty w el. Euro 2024 są.

W tabeli Czesi są liderem grupy E z 4 punktami, bo po ograniu Polski tylko zremisowali 0:0 z Mołdawią na wyjeździe. 3 oczka ma Polska, 2 Mołdawia, 1 Wyspy Owcze (jeden mecz) oraz Albania 0 (jeden mecz).