Bramkarz Kolejorza o rywalizacji w europejskich pucharach. “Tego nikt nam nie zabierze. To jest część historii Lecha”

Data dodania: 21-04-2023 10:00

Lech Poznań przerwał długą serię Fiorentiny bez porażki. O emocjonującym meczu we Florencji opowiedział Filip Bednarek. Bramkarz Kolejorza był dumny z postawy drużyny.

Piłkarze Lecha Poznań zwyciężyli w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Konferencji z Fiorentiną (3:2). “Kolejorz” prowadził już 3:0, a taki wynik dawał dogrywkę. Ostatecznie jednak zespół z Florencji strzelił dwa gole. Podopieczni Johna van den Broma napędzili stracha włoskim fanom. O emocjach czwartkowego meczu opowiedział Filip Bednarek.

– Te wszystkie emocje, które przeżyliśmy, grając 20 meczów, te wzloty, te upadki, ta droga, którą przeszliśmy w eliminacjach. Villarreal u siebie, 3:0, czy dwa awanse w fazie pucharowej i mimo wszystko teraz ta wygrana z Fiorentiną na wyjeździe. Tego nikt nam nie zabierze. To jest część historii Lecha – mówił bramkarz Lecha

– Dla mnie te momenty, gdy patrzę na przeciwników i widzę ich niepewność, to pokazuje, jaką jesteśmy siłą. Powiedzieliśmy sobie dzisiaj, że godnie walczymy o reprezentowanie barw tego klubu i jak mamy umrzeć to dzisiaj – dodał bramkarz.

– Miejmy nadzieję, że ta przygoda w następnym sezonie będzie tak samo kolorowa jak w tym – podsumował Bednarek.