Krzysztof Piątek przełamał się w Serie A. Polak strzelił gola po ponad półrocznej przerwie (VIDEO)

Data dodania: 08-05-2023 20:41

Krzysztof Piątek strzelił swojego czwartego gola w sezonie włoskiej Serie A. Polski napastnik Salernitany trafił do siatki w meczu 34. kolejki z Empoli na wyjeździe. Bramka Polaka okazała się honorową, bo goście przegrali na Stadio Carlo Castellani 1:2.

Piątek zaczął mecz na ławce rezerwowych Salernitany. Trener Paulo Sousa sięgnął po polskiego napastnika w przerwie i od początku II połowy wpuścił do gry za Giulio Maggiore. W tym momencie jego drużyna przegrywała 0:1 po bramce Nicolo Cambiaghiego z 37. minuty.

Po przerwie Empoli podwyższyło prowadzenie w 63. minucie, a bramkarza gości pokonał Francesco Caputo. Salernitanę stać było tylko na odpowiedź po strzale Krzysztofa Piątka w 86. minucie. Dla Polaka to 4. gol w sezonie i pierwszy od 5 listopada 2022 roku w Serie A.

W barwach Empoli cały mecz zagrał Sebastian Walukiewicz, a poza kadrą meczową pozostał Iwo Kaczmarski. 19-latek jeszcze nie zadebiutował w pierwszym zespole Empoli.

Salernitana ma na koncie 35 punktów i zajmuje 15. miejsce w tabeli. Empoli zgromadziło o 3 oczka więcej i jest na 14. lokacie w tabeli. Obie drużyny są o krok od utrzymania, bo 18. w stawce Spezia zgromadziła 27 punktów, a do końca sezonu pozostały 4 kolejki.