Wieczór cudownych goli na Estadio Santiago Bernabeu. Real prowadził z ManCity, ale skończyło się remisem

Data dodania: 09-05-2023 23:00

Real Madryt zremisował z Manchesterem City na swoim stadionie w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów 2022-2023. Królewscy prowadzili po golu Viniciusa Juniora, chociaż to rywal miał przewagę, ale goście w II połowie doprowadzili do stanu 1:1.

Real znowu stanął na drodze The Citizens w półfinale Ligi Mistrzów. W poprzedniej edycji Królewscy przegrali na wyjeździe 3:4 pierwszy mecz i w rewanżu przegrywali w 90. minucie 0:1, ale doprowadzili do dogrywki i w niej zadali decydujący cios.

Teraz rywalizacja zaczęła się w Madrycie, ale to goście szybko przejęli inicjatywę i atakowali. Thibaut Courtois musiał się mieć na baczności po strzałach Kevina De Bruyne'a, Rodriego czy Erlinga Haalanda. Real się bronił i czekał na swoje okazje. W I połowie doczekał się w sumie jednej, ale od razu ją wykorzystał. W 36. minucie Eduardo Camavinga wyprowadził akcję z własnej połowy i zza pola karnego świetnie uderzył Vinicius Junior.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Pierwszy strzał Realu Madryt dziś i... goooool ⚽????<br><br>???? Polsat Sport Premium 1 <a href="https://t.co/x6WRTiYtyt">pic.twitter.com/x6WRTiYtyt</a></p>&mdash; Polsat Sport (@polsatsport) <a href="https://twitter.com/polsatsport/status/1656022409936515072?ref_src=twsrc%5Etfw">May 9, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Po cudownym golu Brazylijczyka nic się więcej w I połowie nie wydarzyło. Real zyskał jednak trochę luzu i pewności siebie, co próbował przełożyć w II połowie na gola na 2:0. Zamiast tego wynik zmienił się na 1:1.

W 67. minucie Real zgubił piłkę na swojej połowie. City rozegrali akcję, piłka trafiła do Kevina De Bruyne'a, który ładnie uderzył zza pola karnego i nie dał szans Courtoisowi.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Kevin De Bruyne przymierzył za pola karnego i mamy remis! ⚽<br><br>???? Polsat Sport Premium 1 <a href="https://t.co/fojlvgFSq2">pic.twitter.com/fojlvgFSq2</a></p>&mdash; Polsat Sport (@polsatsport) <a href="https://twitter.com/polsatsport/status/1656035038415437824?ref_src=twsrc%5Etfw">May 9, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Potem obie ekipy szukały jeszcze rozstrzygnięcia, lecz skończyło się remisem. W Realu dobrą okazję miał Karim Benzema, ale świetnie obronił Ederson. Brazylijczyk popisał się też zresztą w samej końcówce, gdy huknął Aurelien Tchouameni. Na nieszczęście Realu Ederson zdążył wyciągnąć rękę i obronić.

Remis 1:1 oznacza na pewno, że na Etihad Stadium w rewanżu temperatura będzie wysoka. Starcie ManCity - Real w Anglii już 17 maja.