Co za początek Polski w finałach mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni pierwsi stracili gola, ale potem rozbili rywala

Data dodania: 17-05-2023 18:52

Reprezentacja Polski do lat 17 rozbiła w swoim pierwszym meczu finałów mistrzostw Europy rozgrywanych na Węgrzech równolatków z Irlandii. Biało-Czerwoni pod wodzą selekcjonera Marcina Włodarskiego zwyciężyli aż 5:1.

Polacy zaczęli mecz bardzo źle, bo już w 4. minucie dali rywalom strzelić gola. Kiepski start nie podłamał Biało-Czerwonych, którzy już niespełna 10 minut później wyrównali. Do siatki trafił Mateusz Skoczylas, który dwa razy wślizgiem wywalczył piłkę i spokojnie zdobył bramkę.

Jeszcze przed przerwą Polacy wyszli na prowadzenie. W 44. minucie do bramki trafił Dominik Szala. Ekipa Włodarskiego prowadziła 2:1, ale miała taką przewagę, że powinna zdecydowanie wyżej.

W II połowie kolejnymi golami udowodniła swoją wyższość. Irlandczyków ze złudzeń obdzierali kolejno Skoczylas, Karol Borys oraz Szymon Kądziołka. Ten ostatni efektowną akcją ustalił wynik na 5:1. Potem bliski zdobycia bramki był m.in. Daniel Mikołajewski, lecz przymierzył w poprzeczkę.

Mecz grupy A finałów ME U-17
POLSKA - IRLANDIA 5:1
Mateusz Skoczylas 13, 49, Dominik Szala 44, Karol Borys 54, Szymon Kądziołka 65 - Ike Orazi 4
Polska: 22. Miłosz Piekutowski - 2. Dominik Szala, 4. Igor Orlikowski, 3. Jakub Krzyżanowski (71. 5. Michał Gurgul) - 11. Krzysztof Kolanko, 19. Igor Brzyski, 20. Filip Rejczyk (71. 15. Nico Adamczyk), 8. Karol Borys (63. 21. Szymon Kądziołka), 7. Filip Wolski - 9. Oskar Tomczyk (55. 17. Mike Huras), 14. Mateusz Skoczylas (63. 10. Daniel Mikołajewski)
Irlandia: 1. Jason Healy - 13. Kaylem Harnett (46. 14. Matthew Moore), 5. Jake Grante, 18. Stanley Ashbee, 3. Cory O'Sullivan - 7. Luke Kehir (56. 8. Romeo Akachukwu), 4. Freddie Turley, 6. Danny McGrath, 11. Ike Orazi (56. 9. Nickson Oksoun) - 10. Naj Razi (71. 20. Matthew Murray), 19. Mason Melia
Żółte kartki: Tomczyk, Gurgul - Turley, Grante

Polacy drugi mecz w turnieju rozegrają 20 maja o godz. 20:00 z gospodarzami, czyli Węgrami, którzy jeszcze w poniedziałek zmierzą się z Walią w 1. kolejce. Z kolei z Walią Biało-Czerwoni zmierzą się 23 maja. Do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy z czterech grup. W grupie B walczą  Włochy, Serbia, Słowenia i Hiszpania, w grupie C Francja, Niemcy, Portugalia oraz Szkocja, a w grupie D Chorwacja, Anglia, Holandia i Szwajcaria.