22. gol Lewandowskiego na osłodę porażki Barcelony w pierwszym meczu po zdobyciu mistrzostwa. Blaugrana bez błysku i z fatalnymi błędami (VIDEO)

Data dodania: 20-05-2023 23:25

Robert Lewandowski strzelił 22. gola w sezonie w LaLiga i przybliżył się do korony króla strzelców. Duma Katalonii na Camp Nou fetowała mistrzostwo, ale święto popsuł jej Real Sociedad San Sebastian. Przedstawiciel Kraju Basków, który walczy o 4. lokatę i przepustkę do Ligi Mistrzów wygrał z Blaugraną 2:1.

Barcelona była już pewna mistrzostwa przed meczem i na pewno nie była odpowiednio skoncentrowana na boisku. Już w 5. minucie kosztowało to ją utratę gola. Błąd popełnił Jules Kounde. Francuz zgubił piłkę, zabrał mu ją Alexander Sorloth, a Mikel Merino trafił na 1:0.

Barcelona lekko się przebudziła i próbowała w I połowie odrobić straty, ale brakowało iskry. Niewidoczny był Robert Lewandowski, a tak samo nie wyglądali Raphinha czy Ousmane Dembele.

W II połowie Barca nie poprawiła znacząco swojej gry, a w 72. minucie nadziała się na kolejny atak RSSS. Barcelona zanotowała kolejną stratę - tym razem De Jong - Kubo zagrał do Zubemindiego, a ten podał do Sorlotha i było 2:0.

Ostatecznie Barcelona przegrała 1:2. W doliczonym czasie gry Ferran Torres zagrał górą, a Robert Lewandowski strzelił gola głową. Polak ma 22 bramki i o 5 trafień wyprzedza Karima Benzemę. Lewy zmierza po koronę króla strzelców w LaLiga w swoim debiutanckim sezonie.

Barcelona mimo porażki mogła świętować mistrzostwo na Camp Nou, a Real Sociedad zrobił bardzo ważny krok w walce o 4. miejsce - ma 5 punktów więcej niż 5. w stawce Villarreal.