Carlo Ancelotti grzmi po meczu z Valencią. “La Liga ma problem z rasizmem"

Data dodania: 22-05-2023 8:30
Carlo Ancelotti grzmi po meczu z Valencią. “La Liga ma problem z rasizmem

Do skandalicznych scen doszło podczas meczu Valencii z Realem Madryt. Kibice Nietoperzy zaczęli intonować przyśpiewki na tle rasistowskim pod adresem Viniciusa Juniora.

Brazylijczyk, który dał się sprowokować fanom Valencii, wdał się w przepychankę z rywalami i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Carlo Ancelotti był po meczu niezwykle wzburzony. Zdaniem szkoleniowca Realu Madryt spotkanie powinno zostać przerwane.

– Chcecie rozmawiać o piłce nożnej? Ja nie chcę rozmawiać o futbolu, tylko o tym, co się wydarzyło, bo to jest najważniejsze. Nie może dojść do takich wydarzeń, jakie miały dziś miejsce – powiedział.

– Liga hiszpańska ma problem z rasizmem. Oni nie mogą wyzywać Viniciusa. W takich sytuacjach mecz powinien zostać przerwany. Nie mówię tego dlatego, że przegrywaliśmy. Gdybyśmy prowadzili 3:0, powiedziałbym to samo. Vinicius od pierwszej minuty był obrażany – dodał szkoleniowiec Królewskich.

Władze ligi hiszpańskiej rozpoczną dochodzenie w sprawie gorszących wydarzeń na Estadio de Mestalla.