Robert Lewandowski trafił w meczu o puchar. Barcelona przegrywała, ale sięgnęła po prestiżowe trofeum (VIDEO)

Data dodania: 08-08-2023 20:29

FC Barcelona w rozegranym we wtorek meczu towarzyskim z Tottenhamem Hotspur szybko objęła prowadzenie. Gola na 1:0 dla Blaugrany strzelił Robert Lewandowski. Potem przegrywała 1:2, ale ostatecznie zwyciężyła i obroniła prestiżowe trofeum.

Barca ze Spurs zagrała o Puchar Joana Gampera. W tradycyjnym przedsezonowym spotkaniu o trofeum założyciela, byłego zawodnika i prezydenta klubu Duma Katalonii mierzy się z różnymi zespołami. W ostatnich latach nie było mocnych na Blaugranę - 6:0 z UNAM z Meksyku w 2022 roku, 3:0 z Juventusem w 2021 roku, 1:0 z Elche w 2020 roku czy 2:1 z Arsenalem w 2019 roku. Ostatniej porażki Barca doznała w 2012 roku z Sampdorią.

We wtorkowy wieczór rywalem Barcelony był Tottenham, który od 3. minuty przegrywał 0:1. Piłkę do bramki Anglików posłał Lewandowski, który dostał podanie od Raphinhy i w trudnej sytuacji posłał piłkę do siatki.

Jeszcze w pierwszej połowie Tottenham odwrócił wynik na 2:1 na swoją korzyść. Dwie bramki dla Kogutów strzelił Olivier Skipp.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Tidy build-up play before Skippy finishes from close range ???? <a href="https://t.co/Kw7N9d9Hqz">pic.twitter.com/Kw7N9d9Hqz</a></p>&mdash; Tottenham Hotspur (@SpursOfficial) <a href="https://twitter.com/SpursOfficial/status/1688982051045658624?ref_src=twsrc%5Etfw">August 8, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">A hop, Skipp and a jump ????</p>&mdash; Tottenham Hotspur (@SpursOfficial) <a href="https://twitter.com/SpursOfficial/status/1688984559994417152?ref_src=twsrc%5Etfw">August 8, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Młody Anglik zdobył dwie bramki, a Barcelona po przerwie miała kłopoty, by odpowiedzieć. Długo wynik nie ulegał zmianie, ale w końcu coś się ruszyło. Grę gospodarzy odmienił 16-letni Lamine Yamal. W 81. minucie do remisu doprowadził Ferran Torres, a w 90. minuce na 3:2 po akcji Yamala trafił Ansu Fati. Kilka chwil później wynik na 4:2 ustalił i triumf Barcelony przypieczętował Abde Ezzalzouli.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">ANSUUUUUUUUUUU <a href="https://t.co/vKg9WF4Rz7">pic.twitter.com/vKg9WF4Rz7</a></p>&mdash; FC Barcelona (@FCBarcelona) <a href="https://twitter.com/FCBarcelona/status/1689002930207182849?ref_src=twsrc%5Etfw">August 8, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">ABDEEEEEEEEEEEEEEEE <a href="https://t.co/WGH0qrdf1U">pic.twitter.com/WGH0qrdf1U</a></p>&mdash; FC Barcelona (@FCBarcelona) <a href="https://twitter.com/FCBarcelona/status/1689004567508209664?ref_src=twsrc%5Etfw">August 8, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

We wcześniejszych sparingach Lewandowski strzelił tylko jednego gola - w przegranym 3:5 spotkaniu z Arsenalem.