Kosta Runjaić przekombinował, a Adrian Siemieniec się przygotował. Jagiellonia Białystok ograła Legię Warszawa (VIDEO)

Data dodania: 01-10-2023 21:38

Tym razem Legia Warszawa nie wróciła do korzystnego wyniku i nie odrobiła strat. Co prawda w II połowie dominowała na murawie w Białymstoku, ale Jagiellonia utrzymała dwubramkowe prowadzenie sprzed przerwy i pokonała Wojskowych. Duma Podlasia w I połowie zaimponowała swoją postawą i w sumie zasłużenie pokonała Legię.

Trener gości Kosta Runjaić nie zabrał do Białegostoku lekko chorego Pawła Wszołka. Na ławce postanowił za to zostawić m.in. Bartosza Slisza, Josue i Yuri'ego Ribeiro. Szkoleniowiec Wojskowych w maratonie mecżów musi ostrożnie dysponować siłami swoich liderów.

Być może ta decyzja kosztowała Legię punkty w Białymstoku, ale trzeba oddać Jagiellonii, że do przerwy wyglądała bardzo dobrze. Trener Adrian Siemieniec opracował dobry plan na podjęcie rozpędzonych gości i do przerwy było 2:0 po golach Hiszpanów Jose Naranjo i Jesusa Imaza.

Po zmianie stron Legia zaczęła przeważać i po raz kolejny pokazała, że fizycznie jest przygotowana znakomicie. Jagiellonia dała się zepchnąć do głębokiej momentami defensywy, ale niewiele było pod jej bramką zagrożenia. Raz w słupek główkował Makana Baku, ale poza tym Zlatan Alomerović nie musiał się jakoś wysilać. Legia ostatecznie gola nie strzeliła, Jagiellonia obroniła dwubramkową przewagę i wygrała.

Warto dodać, że jeszcze na początku II połowy Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla Jagiellonii, ale po analizie VAR odwołał swoją decyzję i wydaje się, że słusznie zrobił.

W tabeli Jagiellonia ma 19 punktów w 9 meczach i jest na 4. lokacie, a Legia ma oczko więcej na tym samym dystansie i zajmuje pozycję wicelidera.

Legię w czwartek czeka wyjazdowy mecz 2. kolejki Ligi Konferencji Europy z holenderskim AZ Alkmaar, a potem w niedzielę spotkanie z Rakowem Częstochowa w 11. kolejce Ekstraklasy przy Łazienkowskiej 3. Jagiellonia zagra kolejne spotkanie także w niedzielę - z Cracovią na wyjeździe.