Cristiano Ronaldo śrubuje kolejne rekordy, a Portugalia wysoko wygrywa z Bośnią (VIDO)

Data dodania: 17-10-2023 7:00

Portugalia rozbiła Bośnię 5:0 w meczu eliminacji do EURO 2024 Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Cristiano Ronaldo dzięki dwóm trafieniom w tym starciu stał się najlepszym strzelcem w 2023 roku.

Reprezentacja Bośni uległa na własnym boisku Portugalii aż 0:5. Goście objęli prowadzenie już w 5 minucie meczu, kiedy to Cristiano Ronaldo pewnie wykorzystał rzut karny. Kwadrans później CR7 drugą bramkę. Dzięki tym trafieniom Portugalczyk ma na swoim koncie 40 bramek w 2023 roku i wyprzedza on Erlinga Haalanda o jednego gola.

Kolejne minuty upłynęły pod znakiem dominacji gości. W 25 minucie spotkania gola dla Portugalii strzelił Bruno Fernandes. Następnie do siatki rywali trafili Cancelo oraz Joao Felix.

Po przerwie wynik nie uległ już zmianie. Portugalia już w poprzedniej kolejce zapewniła sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w Niemczech.