Sebastian Szymański znowu błysnął w Fenerbahce. Polski pomocnik pomógł w zwycięstwie w trudnym meczu (VIDEO)

Data dodania: 26-11-2023 19:21

Sebastian Szymański po raz kolejny podkręci swoje statystyki w Fenerbahce Stambuł. Reprezentant Polski tym razem dołożył asystę, a po jego podaniu i bramce Dusana Tadicia lider Super Lig pokonał Fatih Karagumruk.

W I połowie gospodarze dali się zaskoczyć rywalowi z dolnej części tabeli. Goście po bramce Cana Kelesa prowadzili 1:0 od 39. minuty.

Po zmianie stron Fenerbahce jednak odwróciło losy spotkania. Już w 48. minucie bramkę na 1:1 zdobył Dusan Tadić, który trafił z rzutu karnego. 10 minut później serbski napastnik strzelił łatwego gola na 2:1. Idealnie zgubił krycie i wpakował piłkę do siatki po podaniu Sebastiana Szymańskiego. Po kolejnych 10 minutach Szymański dostał żółtą kartkę. Polak zagrał cały mecz.

Dla Szymańskiego to 4. asysta w Super Lig w tym sezonie. Polski piłkarz ma też na koncie 6 goli w lidze. To wszystko w 13 spotkaniach. Do tego Szymański zdobył 3 bramki i zanotował 3 asyst w kwalifikacjach Ligi Konferencji (6 spotkań) oraz asystę w 4 meczach w fazie grupowej tych europejskich rozgrywek.

Fenerbahce po 13 kolejkach ma aż 34 punkty i jest liderem, ale tyle samo oczek wywalczył Galatasaray.