Hit Premier League dla Arsenalu. Asysta Jakuba Kiwiora, kompromitacja Van Dijka i Alissona (VIDEO)

Data dodania: 04-02-2024 19:25

Arsenal w hicie 23. kolejki Premier League ograł na Emirates Stadium liderujący w tabeli Liverpool FC. W ten sposób walka o mistrzostwo Anglii będzie jeszcze bardziej zacięta. Kanonierzy wygrali 3:1, a 45 minut zagrał Jakub Kiwior i zanotował asystę.

Na początku stycznia Arsenal przegrał z LFC w Pucharze Anglii (0:2). Z kolei tuż przed Bożym Narodzeniem na Anfield w Premier League było 1:1. W The Gunners liczyli, że tym razem to oni będą górą.

Już w 14. minucie prowadzenie gospodarzom dał Bukayo Saka. Skrzydłowy Arsenalu dobił piłkę do siatki po uderzeniu Kaia Havertza.

Arsenal przeważał, szukał okazji na drugiego gola. Goście oczywiście odpowiadali co jakiś czas, ale ich akcje nie wywoływały większego popłochu w defensywie Kanonierów. W 38. minucie świetną okazję mieli znowu londyńczycy, ale Alisson świetnie interweniował przy strzale Gabriela Magalhaesa.

Na przerwę zespoły schodziły jednak przy wyniku 1:1. Bramka dla The Reds padła w kuriozalnych okolicznościach. Luiz Diaz przyjął piłkę w polu karnym, zaatakował do William Saliba, a futbolówkę próbował wybić David Raya. Bramkarz Arsenalu trafił jednak w Gabriela i Kanonierzy stracili gola.

Od początku II połowy na boisku znalazł się Jakub Kiwior, który zmienił Ołeksandra Zinczenkę. Polak próbował pokazywać się nawet w grze do przodu, ale to nie po jego akcji Arsenal wrócił na prowadzenie. Fatalnie zachowali się w 66. minucie Virgil Van Dijk i Alisson. Błędy filarów defensywy Liverpool FC spowodowały, że Arsenal strzelił drugiego gola. Piłkę do siatki posłał Martinelli.

Arsenal wygraną przypieczętował w doliczonym czasie gry, gdy asystę zanotował Jakub Kiwior. Zanim to się wydarzyło, Polak miał szansę na gola. W 84. minucie podłączył się do akcji w ofensywie i dostał podanie od Martina Odegaarda. Strzał Kiwiora zatrzymał Alisson.

W końcówce z boiska za dwie żółte karki wyleciał Ibrahima Konate, a chwilę później Kiwior zagrał głową do Leandro Trossarda. Belg urwał się na lewej stronie, wpadła w pole karne gości i strzałem między nogami Alissona ustalił wynik spotkania na 3:1.

Arsenal w tabeli Premier League ma po 23 meczach 49 punktów i jest na 2. pozycji, tracąc do liderującego Liverpool FC 2 oczka. Na trzeciej lokacie jest Manchester City, który ma 46 punktów i dwa mecze rozegrane mniej niż wspomniani rywale.