Adrian Benedyczak z już z dwucyfrówką. Polski napastnik strzelił kolejnego gola dla lidera Serie B

Data dodania: 02-03-2024 18:07

Adrian Benedyczak strzelił gola w spotkaniu 28. kolejki Serie B. Jego Parma wygrała wyjazdowy mecz z Ternaną Calcio 3:1, a polski napastnik trafił do siatki z rzutu karnego.

Parma objęła prowadzenie w 7. minucie w Terni. Gola dla przyjezdnych strzelił Ange-Yoan Bonny. 12 minut później goście stanęli przed szansą na powiększenie przewagi, bowiem dostali rzut karny. Piłkę wziął Adrian Benedyczak i strzelił na 2:0. To 10. bramka polskiego napastnika w tym sezonie. Po przerwie szybko straty zmniejszył Gregorio Luperini, który pokonał bramkarza Parmy w 48. minucie, ale 11 minut później wynik został ustalony na 3:1 dla gości po samobójczym golu Tiago Casasoli. Co ciekawe Ternana gola kontaktowego mogła strzelić jeszcze przed przerwą, lecz Antonio Raimondo nie wykorzystał w 45. minucie rzutu karnego.

W Ternancie Clacio cały mecz na ławce spędził Jakub Łabojko, a Jan Żuberek pozostał poza kadrą. Benedyczak w Parmie zagrał do 64. minuty.

W tabeli Serie B Parma ma 59 punktów i jest liderem. Ternana ma 30 oczek mniej i plasuje się na 16. pozycji.