Ukraina odwróciła losy meczu i walczy o awans z grupy. Gol i asysta bohatera (VIDEO)

Data dodania: 21-06-2024 16:55

Reprezentacja Ukrainy po porażce z Rumunią przegrywała też w drugim meczu ze Słowacją i była prawie poza turniejem Euro 2024. Ekipa Sierhija Rebrowa podniosła się i zdobyła trzy punkty. Walka o awans zapowiada się w grupie E pasjonująco.

Ukraina na inaugurację uległa aż 0:3 Rumunii, a Słowacy sensacyjnie ograli 1:0 Belgię i otworzyli sobie drogę do awansu z jednego z dwóch pierwszych miejsc. Gdyby pokonali Ukrainę, byliby już tego prawie pewni, ale chociaż prowadzili, to zeszli z murawy pokonani.

Słowacy lepiej weszli w mecz i atakowali. W 10. minucie uderzył Lukas Haraslin, lecz Anatolij Trubin, który zastąpił w bramce Andrija Łunina, obronił strzał rywala. Potem Trubin zatrzymał Ivana Schranza, a Ondrej Duda uderzył obok bramki.

W 18. minucie nic już nie uratowała Ukrainy. Po zagraniu z rzutu z autu w pole karne dośrodkował Haraslin, a Schranz dopadł do piłki i głową trafił na 1:0.

Ukraińcy nie zdołali w żaden sposób odpowiedzieć i zebrać się do odrabiania strat. Potrzebowali sporo czasu na to, by zaatakować. Swoje szanse mieli Mychajło Mudryk, Artem Dowbyk i Andrij Jarmołenko, a w 36. minucie Ołeksandr Tymczyk trafił w słupek. Te szanse mogły się zemścić, ale Trubin zatrzymał przed przerwą Haraslina.

Ukraina mocniej ruszyła po zmianie stron. W 54. minucie było już 1:1. Mykoła Szaparenko dostał piłkę od Ołeksandra Zinczenki z lewego skrzydła i posłał futbolówkę do siatki. W 75. minucie naciskająca Ukraina była blisko, lecz Mudryk trafił w słupek.

Mocno szarpał od początku spotkania Szaparenko. I to on w 80. minucie posłał świetną piłkę do Jaremczuka. Napastnik świetnie przyjął piłkę, Dubravka zawahał się przez to, co do interwencji i przepuścił lekko trafioną futbolówkę przez napastnika do bramki...

Po dwóch meczach Ukraina i Słowacja mają po 3 punkty. Podobnie jak Rumunia, która jednak zagra w sobotę w Belgią, a ta z kolei po jednym spotkaniu ma 0 oczek. W ostatniej kolejce Ukraińcy powalczą z Belgią, a Słowaków czeka potyczka z Rumunią.

Mecz 2. kolejki grupy E Euro 2024, Merkur Spiel-Arena (Duesseldorf)
SŁOWACJA - RUMUNIA 1:2