Remis w hicie naszej grupy. Polska jako pierwsza żegna się z nadziejami na awans do 1/8 finału Euro 2024 (VIDEO)

Data dodania: 21-06-2024 22:32

Remis lub wygrana Francji w meczu z Holandią oznaczała, że reprezentacja Polski straci nawet matematyczne szanse na awans do 1/8 finału. W hicie grupy D gole nie padły, chociaż obie drużyny miały swoje sytuacje, a Oranje nawet trafili do siatki. Polska jest pierwszą drużyną w stawce finalistów mistrzostw Europy w Niemczech, która wie, że po 3. meczu pojedzie do domu.

Po porażkach z Holandią i Austrią reprezentacja Polski, by zachować iluzoryczne szanse na awans musiała liczyć na to, że Francja przegra z Holandią. Nic takiego się nie stało, chociaż wcale nie zabrakło tak wiele. W 69. minucie Xavi Simons trafił do bramki Trójkolorowych i pomarańczowa część stadionu w Lipsku oszalała. Przedwcześnie. Sędziowie najpierw orzekli, że był spalony, a po kilku chwilach i analizie VAR podtrzymali swoją decyzję. Dumfries przy strzale kolegi stał za blisko Maignana i absorbował uwagę bramkarza, wiec gol nie został uznany.

Wcześniej obie drużyny miały swoje okazje. W 1. minucie Jeremie Frimpong, który z Polską wszedł z ławki, nie zdołał jednak pokonać Mike'a Maignana, a w odpowiedzi piłki do siatki nie skierował Antoine Griezmann.

As Francuzów nie trafił też w 15. minucie, gdy po podaniu Adriena Rabiota miał przed sobą praktycznie pustą bramkę. Trzeba bło czysto uderzyć piłkę, ale to Griezmannowi się nie udało.

W kolejnych fragmentach gry sporo było dynamiki i niezłych akcji, ale brakowało przebicia się przez jeden lub drugi defensywny mur. Do przerwy gole nie padły.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Francuzi mieli swoje okazje po strzałach Thurama - obok słupka i Tchouameniego - nad poprzeczką oraz Griezmanna - obronił Verbruggen. Holendrzy odpowiedzieli nieuznanym wspomnianym golem Simonsa. W samej końcówce lepiej mógł podawać Rabiot, ale zaprzepaścił okazję niedokładnością i pierwszy bezbramkowy remis Euro 2024 stał się faktem.

W ostatniej kolejce, 25 czerwca o godz. 18:00, Francja zagra z Polską i jeśli chce wyjść z 1. miejsca w grupie, to musi wygrać wyżej niż ewentualnie Holandia z Austrią. Biało-Czerwoni nie mają już nawet szans na 3. lokatę i żegnają się z turniejem we wtorek. Reszta drużyn gra o awans.

Mecz grupy D Euro 2024, Red Bull Arena (Lipsk)
HOLANDIA - FRANCJA 0:0