Mamardaszwili zatrzymał Czechów. Gruzja z historycznym punktem w finałach mistrzostw Europy. Wygrałaby, gdyby nie wielkie pudło w ostatniej akcji (VIDEO)

Data dodania: 22-06-2024 16:54

Można mieć przewagę, oddać zdecydowanie więcej strzałów, atakować, a nie wygrać. Tak jak Czesi z Gruzją w meczu grupy F Euro 2024. Zespół południowych sąsiadów Polski tylko zremisował z drużyną z Kaukazu, ale i tak może się cieszyć, bo w ostatniej akcji powinna stracić gola na 1:2...

Czesi od samego początku zaatakowali i szukali sobie okazji do gola. W 4. minucie szanse mieli Hlozek i Schick, ale Giorgi Mamardaszwili zaczął swój popis w tym meczu. Gruziński bramkarz nie dał się pokonać.

Czesi, którzy na inaugurację ulegli Portugalii, szukali wygranej w kolejnych fragmentach spotkania. W 23. minucie Hlozek trafił nawet do siatki, bowiem wykorzystał odbicie piłki przez bramkarza, ale okazało się, że zagrał przy okazji ręką i bramka nie została uznana.

Faworyci nie mogli złamać oporu rywala i to się zemściło. W doliczonym czasie gry Czesi znowu zagrali ręką, ale tym razem w swoim polu karnym. Po błędzie Hranaca Gruzini dostali rzut karny, który pewnie wykorzystał Mikautadze i zrobiło się 1:0. Jeszcze przed przerwą wyrównać powinien Schick, lecz Mamardaszwili wygrał pojedynek z napastnikiem.

Po przerwie Czesi ruszyli do odrabiania strat, ale Gruzini grali dobrze w obronie i nie pozwalali rywalowi na zbyt wiele. Do czasu. W 57. minucie Mekwabiszwili nie wykorzystał dobrej okazji na 2:0 i po kilku chwilach zrobiło się 1:1. Po rzucie rożnym w słupek trafił Lingr, a piłka szczęśliwie odbiła się od Schicka i wpadła do siatki.

Czesi mieli sporo czasu jeszcze, by wygrać, ale nie potrafili pokonać Mamardaszwiliego. Niewiele do tego zabrakło, a przegraliby z Gruzją, która w ostatniej minucie doliczonego czasu gry ruszyła z kontrą, piłkę dostał Lobjanidze i z kilku metrów będąc sam na sam z bramkarzem uderzył za mocno, bo piłka poleciała nad poprzeczką.

Po dwóch kolejkach Czesi i Gruzini mają po punkcie. W ostatniej kolejce zagrają odpowiednio z Turkami i Portugalczykami, a zwycięstwa powinny dać im awans do 1/8 finału. Mecze kończące rywalizację w grupie F w środę, 26 czerwca.

Mecz 2. kolejki grupy F Euro 2024, Volksparkstadion (Hamburg)
GRUZJA - CZECHY 1:1