Belgia odetchnęła. Pokonała rewelację 1. kolejki Euro 2024. Wszystkie ekipy w tej grupie mają po 3 punkty (VIDEO)

Data dodania: 22-06-2024 23:26
Belgia odetchnęła. Pokonała rewelację 1. kolejki Euro 2024. Wszystkie ekipy w  tej grupie mają po 3 punkty (VIDEO)

Belgowie podnieśli się po porażce ze Słowacją i w drugim swoim spotkaniu na Euro 2024 pokonali Rumunów, którzy na inaugurację pokonali 3:0 Ukrainę. W grupie E wszystkie drużyny mają po 3 punkty przed ostatnią kolejką.

Belgowie idealnie zaczęli mecz z Rumunami. Już w 2. minucie siłą fizyczną zaimponował Romelu Lukaku. Napastnik Czerwonych Diabłów świetnie zastawił się w polu karnym, zagrał do ustawionego przed polem karnym Tielemensa, a ten huknął i piłka zatrzymała się w siatce.

Belgowie zaczęli świetnie i oklapli. Co prawda na skrzydłach sporo się działo, było dużo "wiatru", ale niewiele z tego wynikało. Rumunii starali się odgryzać, ale Casteels nie dał się pokonać.

Po zmianie stron Belgowie znowu złapali rytm. W 64. minucie po raz trzeci do siatki w tym turnieju trafił Romelu Lukaku. Problem w tym, że znowu nie uznano mu trafienia. Napastnik wyszedł sam na sam z bramkarzem i pokonał go po podaniu Kevina De Bruyne'a. Bramka nie została uznana, gdyż Lukaku o centymetry był na spalonym. To przekleństwo lub błogosławieństwo ery VAR...

Rumuni szukali swoich okazji, lecz nie mieli ich zbyt wiele. W pewnym momencie Man przejął piłkę i ruszył na bramkę. Wbił się w pole karne, ale nie wyrównał, bo Belgów uratował Casteels.

W 80. minucie losy meczu zostały rozstrzygnięte. W 80. minucie bramkarz Belgów zagrał długą piłkę. Futbolówka przeszła przez wszystkich graczy i spadła pod nogi rozpędzonego Kevina De Bruyne'a, a ten pokonał Nitę.

Belgowie wygrali i są na 2. miejscu za Rumunią, chociaż wszystkie cztery zespoły mają na koncie po 3 oczka. W ostatniej kolejce Belgowie zagrają z Ukrainą, a Rumuni zmierzą się ze Słowakami. Mecze w środę, 26 czerwca o godz. 18:00.