Jarosław Królewski grozi bojkotem meczu! Wisła Kraków może wysłać rezerwy na ligowe spotkanie
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 07-03-2025 19:15
Sytuacja wokół nadchodzącego spotkania ligowego Wisły Kraków w Legnicy staje się coraz bardziej napięta. Władze Miedzi podjęły decyzję, aby nie wpuszczać kibiców Białej Gwiazdy na stadion. Jarosław Królewski, prezes krakowskiego klubu, zasugerował możliwość bojkotu meczu. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, Wisła może wystawić drużynę rezerw.
Legniczanie twierdzą, ze przyjazd kibiców z Krakowa na mecz mógłby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników zawodów. Królewski wyraził swoje niezadowolenie, podkreślając, że nie będzie tolerować niekorzystnych dla Wisły działań.
- Poleciłem działowi sportu uprawnienie nowych 10-15 zawodników rezerw do gry w 1 Lidze. Na mecz do Legnicy mimo decyzji Miedzi o niewpuszczaniu naszych kibiców pojedziemy jako drużyna. W ciągu tygodnia przyszłego podejmiemy decyzję jakim składem zagramy w Legnicy - być może fani z Legnicy będą mieli okazję oglądnąć nasz drugi zespół - napisał Królewski na platformie X.
Taka decyzja może poważnie wpłynąć na przebieg rozgrywek i stać się precedensem w polskiej piłce. Kibice Wisły są podzieleni – część popiera stanowisko właściciela, inni twierdzą, że będzie to strzał w stopę, gdyż Biała Gwiazda walczy o awans do Ekstraklasy i zespół rezerw nie zdobędzie punktów w Legnicy.
Czy dojdzie do eskalacji konfliktu? Czy Wisła rzeczywiście wystawi drugi garnitur? Odpowiedzi na te pytania poznamy w ciągu najbliższych godzin!











