Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Gwiazdor Manchesteru City dostał kosza od Barcelony! Portugalczyk sprowadzony na ziemię

Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 25-01-2026 16:28
Gwiazdor Manchesteru City dostał kosza od Barcelony! Portugalczyk sprowadzony na ziemię

Dni Bernardo Silvy w Manchesterze City wydają się policzone. Kontrakt Portugalczyka wygasa latem, a piłkarz zamarzył o przenosinach do hiszpańskiego giganta. Odpowiedź, jaką usłyszał, z pewnością nie była tą, na którą liczył.

Bernardo Silva od lat jest kluczowym elementem układanki Pepa Guardioli. Tylko w tym sezonie 31-latek wybiegł na boisko 31 razy, notując gola i cztery asysty. Mimo to, jego przygoda z Manchesterem City powoli dobiega końca. Umowa obowiązuje tylko do czerwca i wszystko wskazuje na to, że nie zostanie przedłużona.

W mediach huczy od plotek. Kilka tygodni temu łączono pomocnika z Milanem oraz saudyjskimi potęgami – Al-Hilal i Al-Nassr. Sam zawodnik miał jednak zupełnie inny plan na swoją przyszłość.

Według katalońskiego dziennika "Sport", Silva widziałby się w barwach FC Barcelony. Swoje chęci przekazał "Dumie Katalonii" za pośrednictwem wpływowego agenta, Jorge Mendesa. Wygląda jednak na to, że marzenie o grze na Camp Nou trzeba będzie odłożyć na półkę.

Duma Katalonii nie jest zainteresowana usługami doświadczonego pomocnika. Włodarze Barcelony mają obecnie inne priorytety i wzmocnienie drugiej linii nie znajduje się na szczycie ich listy życzeń.

Silva trafił do Manchesteru w lipcu 2017 roku. Przez te lata zapracował na miano legendy klubu, rozgrywając 438 meczów, w których zdobył 73 bramki i zanotował 77 asyst. 

Źródło: Sport.es

TAGI

Inne artykuły