Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Wisła Płock dokonała jeszcze dwóch wzmocnień. Napastnik trzeci raz zagra w PKO BP Ekstraklasie

Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 25-02-2026 21:29
fot. Wisła Płock

Said Hamulić wrócił do PKO BP Ekstraklasy. Bośniacki napastnik związał się kontraktem z Wisłą Płock. Z Nafciarzami umowę podpisał też Kyriakos Savvidis.

25-letni Hamulić i 30-letni grecki pomocnik związali się z Wisłą Płock umowami ważnymi do końca maja 2027 roku. 

Hamulić był w Polsce w pierwszej połowie sezonu 2022-2023. Po świetnej rundzie został wykupiony przez Stal Mielec z litewskiego DFK Dainava i od razu sprzedany za 2,5 mln euro do francuskiego Toulouse. W Ligue 1 przepadł. Potem był jeszcze w Vitesse Arnhem, Lokomotiwie Moskwa i Widzewie Łódź. W sezonie 2024-2025 w Widzewie zagrał 13 meczów, strzelił gola i miał 3 asysty. Łodzianie nie wykupili go z Toulouse, podobnie jak wspomniani Holendrzy i Rosjanie, a potem też Grecy z Volos NPS. W tym ostatnim klubie spędził ostatnie 1,5 roku. W tym sezonie bośniacki napastnik zdobył 8 bramek w 18 meczach. 

 

 

O miejsce w składzie w ataku Hamulić powalczy z Łukaszem Sekulskim i Giannisem Niarchosem oraz Denim Juricem i Ibanem Salvadorem.

Z kolei Savvidis gra jako defensywny pomocnik. 30-latek to były zawodnik PAOK Saloniki, OFI Kreta, Zemplin Michalove, Panioniosu, Spartaka Trnawa i Slovana Bratysława. W tym ostatnim w tym sezonie Grek zanotował 22 mecze. Jego rywalami będą w ekipie Mariusza Misiury tacy zawodnicy jak Dominik Sarapata, Tomas Tavares, Dominik Kun.

 

 

Futbol.pl

Inne artykuły