Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

GKS ogłosił transfer. Wzmocnił się jeszcze przed walką w Ekstraklasie i Pucharze Polski w tym sezonie

Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 04-03-2026 21:54
fot. GKS Katowice

GKS Katowice ogłosił pozyskanie nowego obrońcy. Umowę z ekipą z Bukowej podpisał awizowany jakiś czas temu Norweg Marius Olsen.

24-letni piłkarz związał się z GKS umową do końca bieżącego sezonu. W kontrakcie jest opcja przedłużenia współpracy o kolejne dwa lata.

GKS długo szukał odpowiedniego kandydata. W okienku transferowym przewinęło się kilka kandydatur, ale żaden zawodnik nie trafił do Katowic i nie wzmocnił rywalizacji w centrum defensywy. 

Uda się dopiero teraz. Marius Olsen to silny, wysoki, prawonożny stoper z Norwegii.

24-latek był bez klubu od kilku tygodni. Z końcem roku wygasła jego umowa z Kristiansund BK z Norwegii. W tym klubie spędził ostatnie trzy lata, a wcześniej był w nim jako młodzieżowiec. W pierwszym zespole zanotował 81 meczów, z czego 50 w Eliteserien, czyli ekstraklasie. 

Olsen w GKS powalczy o miejsce w składzie z Lukasem Klemenzem, Martenem Kuuskiem, Arkadiuszem Jędrychem i Alanem Czerwińskim. Kontuzję leczy obecnie Aleksander Paluszek i do gry ma być gotowy dopiero pod koniec kwietnia lub na początku maja, a więc praktycznie na koniec sezonu.

Widzew znowu zawiódł! To ostatni mecz Jovicevicia? GKS w półfinale Pucharu Polski. Co za okoliczności triumfu katowiczan (VIDEO)

Widzew znowu zawiódł! To ostatni mecz Jovicevicia? GKS w półfinale Pucharu Polski. Co za okoliczności triumfu katowiczan (VIDEO)

Futbol.pl, fot. GKS Katowice

Inne artykuły