Karol Linetty wróci do Polski? W jego obecnym klubie są rozczarowani i już go nie chcą
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 10-05-2026 16:29
Karol Linetty nie zagrzeje na dłużej miejsca w Kocaelisporze. 31-letni polski pomocnik po jednym sezonie ma odejść z tureckiego klubu.
Linetty latem 2025 roku po 9 sezonach spędzonych we Włoszech w Sampdorii Genua i Torino, przeniósł się do Turcji. Z Kocaelisporem podpisał umowę na rok z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Według tureckich mediów klauzula nie wejdzie jednak w życie i Linetty odejdzie po tym sezonie
31-letni pomocnik do tej pory zagrał w Kocaelisporze 28 meczów i zanotował 3 asysty. Nie strzelił żadnego gola. Według tureckich mediów po Polaku spodziewano się więcej jakości w grze i ocenia się jego transfer jako rozczarowujący. To plus wysokie zarobki Linetty'ego - 900 tysięcy euro rocznie netto - powoduje, że klub nie chce dłużej współpracować z wychowankiem Lecha Poznań.
Piłkarzami Kocaelisporu są też Mateusz Wieteska i Darko Curlinov. Polski obrońca doznał kontuzji w debiucie - zerwał więzadła krzyżowe i do tej pory nie wrócił do gry. Z kolei skrzydłowy, były zawodnik Jagiellonii Białystok, zaliczył 29 meczów, strzelił 2 gole i miał 4 asysty.
Tureckie media podają, że Kocaelispor nie skorzysta z klauzuli przedłużenia kontraktu z Karolem Linettym. Latem będzie szukał nowego klubu. Pada info, że rzekomo zarabiał tam 900k rocznie. https://t.co/SeOrwoujMN
— Filip Modrzejewski (@FModrzejewski) May 10, 2026
Niels Frederiksen zmierza z Lechem po drugie mistrzostwo. Co z jego przyszłością? "To może go kusić"
Futbol.pl












