Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Lechia Gdańsk odwołała się od kartki swojego lidera. Jest decyzja przed arcyważnym meczem z Legią Warszawa

Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 13-05-2026 17:44
Lechia Gdańsk odwołała się od kartki swojego lidera. Jest decyzja przed arcyważnym meczem z Legią Warszawa

Lechia Gdańsk odwołała się do Komisji Ligi Ekstraklasy SA w celu anulowania żółtej kartki Iwana Żelizki. Misja się powiodła i pomocnik będzie mógł zagrać w spotkaniu z Legią Warszawa.

Żelizko zarobił żółtą kartkę w meczu Lechii z Widzewem w Łodzi (1:3). 25-letni pomocnik został upomniany w 53. minucie spotkania. Sędzia uznał, że gracz Lechii popełnił faul, ale w klubie uważali inaczej. Komisja Ligi Ekstraklasy SA przychyliła się do stanowiska Lechii i Żelizko gra w następnym meczu Biało-Zielonych. W niedzielę Gdańszczanie powalczą u siebie z Legią Warszawa.

Możliwy występ Żelizki, który jest ważnym ogniwem zespołu, to dobra wiadomość dla trenera Johna Carvera. Ukrainiec w tym sezonie zanotował 32 występy w lidze i Pucharze Polski, strzelił 7 goli i miał 7 asyst. Środkowy pomocnik, lider drugiej linii wydaje się być niezbędny w walce o utrzymanie. Lechia na dwie kolejki przed końcem otwiera strefę spadkową z 38 punktami. Do Korony Kielce i Widzewa Łódź traci punkt, do Cracovii dwa, a do Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice trzy oczka. W ostatnich pięciu meczach Lechia zdobyła tylko punkt.

 

 

Jest decyzja w sprawie Pawła Dawidowicza. Wiadomo, co Raków zrobił z pozyskanym zimą obrońcą

Jest decyzja w sprawie Pawła Dawidowicza. Wiadomo, co Raków zrobił z pozyskanym zimą obrońcą

Futbol.pl

TAGI

Inne artykuły