Lechia Gdańsk odwołała się od kartki swojego lidera. Jest decyzja przed arcyważnym meczem z Legią Warszawa
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 13-05-2026 17:44
Lechia Gdańsk odwołała się do Komisji Ligi Ekstraklasy SA w celu anulowania żółtej kartki Iwana Żelizki. Misja się powiodła i pomocnik będzie mógł zagrać w spotkaniu z Legią Warszawa.
Żelizko zarobił żółtą kartkę w meczu Lechii z Widzewem w Łodzi (1:3). 25-letni pomocnik został upomniany w 53. minucie spotkania. Sędzia uznał, że gracz Lechii popełnił faul, ale w klubie uważali inaczej. Komisja Ligi Ekstraklasy SA przychyliła się do stanowiska Lechii i Żelizko gra w następnym meczu Biało-Zielonych. W niedzielę Gdańszczanie powalczą u siebie z Legią Warszawa.
Możliwy występ Żelizki, który jest ważnym ogniwem zespołu, to dobra wiadomość dla trenera Johna Carvera. Ukrainiec w tym sezonie zanotował 32 występy w lidze i Pucharze Polski, strzelił 7 goli i miał 7 asyst. Środkowy pomocnik, lider drugiej linii wydaje się być niezbędny w walce o utrzymanie. Lechia na dwie kolejki przed końcem otwiera strefę spadkową z 38 punktami. Do Korony Kielce i Widzewa Łódź traci punkt, do Cracovii dwa, a do Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice trzy oczka. W ostatnich pięciu meczach Lechia zdobyła tylko punkt.
[Iɴꜰᴏʀᴍᴀᴄᴊᴀ]
— Lechia Gdańsk (@LechiaGdanskSA) May 13, 2026
W związku z protestem Lechii Gdańsk dotyczącym żółtej kartki Ivana Zhelizko, którą obejrzał w meczu przeciwko Widzewowi Łódź, Komisja Ligi Ekstraklasy SA podjęła decyzję o uznaniu kary za niebyłą. Oznacza to, że zawodnik będzie mógł zagrać w starciu z Legią. pic.twitter.com/v9W1P60zJY
Jest decyzja w sprawie Pawła Dawidowicza. Wiadomo, co Raków zrobił z pozyskanym zimą obrońcą
Futbol.pl












