Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Legia Warszawa ogłosiła przedłużenie kontraktu z Rafałem Augustyniakiem. Wiadomo, jakie stanowisko miał Marek Papszun

Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 13-05-2026 18:16
Legia Warszawa ogłosiła przedłużenie kontraktu z Rafałem Augustyniakiem. Wiadomo, jakie stanowisko miał Marek Papszun

Legia Warszawa buduje kadrę na nowy sezon. W środę klub z Łazienkowskiej 3 ogłosił podpisanie nowego kontraktu z Rafałem Augustyniakiem. Według Frediego Bobicia, dyrektora operacji piłkarskich w Legii, zwolennikiem takiego ruchu był trener Marek Papszun.

Umowa Augustyniaka do tej pory obowiązywała do końca czerwca tego roku. Będący w Legii do połowy 2022 roku obrońca lub defensywny pomocnik zagrał w barwach Wojskowych 143 mecze, strzelił 15 goli i dołożył 4 asysty. W rundzie wiosennej tego sezonu jest ważnym ogniwem zespołu. U Marka Papszuna jest jednym z zawodników, od których trener zaczyna ustawianie składu.

Nic dziwnego więc, że szkoleniowiec chciał zatrzymać 32-latka w zespole. I się udało. Augustyniak podpisał kontrakt ważny do połowy 2027 roku. -  Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu, że będę dalej reprezentował Legię, która stała się bardzo ważnym klubem w mojej karierze. Dziękuję za zaufanie zarządowi i trenerowi. Życzę sobie dużo zdrowia, by pomagać zespołowi. Jestem tutaj już cztery lata i chciałbym wypełnić nowy kontrakt. Mam nadzieję, że następny sezon w naszym wykonaniu będzie znacznie lepszy i razem osiągniemy coś ważnego - powiedział Augustyniak.

- Przedłużyliśmy kontakt z Rafałem Augustyniakiem przede wszystkim z powodu jego doświadczenia i cech przywódczych. Zwolennikiem tej decyzji był również trener Marek Papszun. Cieszymy się, że Rafał zostaje w klubie na dłużej – ważna jest dla nas stabilizacja kadry. Liczymy też na to, że pomoże młodym zawodnikom zrobić kolejny krok w pierwszym zespole i przekazać swoje doświadczenie. Rafał jest w dobrej formie fizycznej, ma dobrą kondycję zdrowotną i nadal jest ważną częścią zespołu - podkreślił Fredi Bobić, Szef Operacji Sportowych Legii.
 

 

W Legii kontrakty do 30 czerwca 2026 roku ważne mają jeszcze Artur Jędrzejczyk, Jean-Pierre Nsame, Bartosz Kapustka, Patryk Kun, Radovan Pankov (już wiadomo, że odchodzi), Ermal Krasniqi (kończy się wypożyczenie ze Sparty Praga), Juergen Elitim i Kacper Tobiasz.

Media: Jest decyzja w sprawie Ali'ego Gholizadeha. Taka jest jego przyszłość po ciężkiej kontuzji

Media: Jest decyzja w sprawie Ali'ego Gholizadeha. Taka jest jego przyszłość po ciężkiej kontuzji

Futbol.pl

TAGI

Inne artykuły