Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Manchester City po dwóch przegranych finałach odzyskał Puchar Anglii. Piękny gol. Czarna seria Chelsea trwa (VIDEO)

Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 16-05-2026 20:30
Manchester City po dwóch przegranych finałach odzyskał Puchar Anglii. Piękny gol. Czarna seria Chelsea trwa (VIDEO)

Manchester City wywalczył Puchar Anglii. Ekipa Pepa Guardioli w finale na Wembely pokonała Chelsea, dla którego to czwarty przegrany mecz z rzędu o te trofeum. Pięknego gola strzelił Antoine Semenyo.

Rozstrzygnięcie finałowego starcia przyszło w 72. minucie. Po zagraniu piłka trochę przypadkowo trafiła do Erlinga Haalanda, ten zagrał do Bernardo Silvy i po chwili dostał podanie zwrotne. Norweski napastnik już w polu karnym zagrał do Antoine Sameyno, a ten sprytnym uderzeniem trafił do siatki. 

 

 

 

 

Chelsea nie potrafiła do końcowego gwizdka poważniej zagrozić bramce The Citizens i przegrała czwarty kolejny finał FA Cup ze swoim udziałem. Poprzednio The Blues ulegli w 2022 roku karnymi Liverpool FC, w 2021 roku Leicester City i w 2020 roku Arsenalowi. Z kolei Manchester City przerwał podobnie złą serię, gdyż w 2025 roku uległ Crystal Palace, a rok wcześniej Manchesterowi United. Dla The Citizens to był czwarty finał z rzędu. 

Xabi Alonso o krok od powrotu na ławkę. Po zwolnieniu Realu przejmie giganta z Premier League!

Xabi Alonso o krok od powrotu na ławkę. Po zwolnieniu Realu przejmie giganta z Premier League!

Futbol.pl

Inne artykuły