W PSG podjęli decyzję w sprawie Luisa Enrique. Wiadomo, co dalej z jego kontraktem
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 19-05-2026 22:04
Luis Enrique prowadzący Paris Saint-Germain od 2023 roku wkrótce powinien podpisać nową umowę z klubem. Jego obecny kontrakt jest ważny jeszcze przez rok, ale w Paryżu chcą zatrzymać szkoleniowca na dłużej.
Hiszpański trener trafił do PSG po prowadzeniu AS Roma, Celty Vigo, FC Barcelona i reprezentacji Hiszpanii. W lipcu 2023 dołączył do Paris Saint-Germain i zaczął kolekcjonować trofea. Do tej pory na jego koncie są 3 mistrzostwa Francji, 2 krajowe puchary i 3 superpuchary, triumf w Superpucharze UEFA i w Pucharze Interkontynentalnym oraz przede wszystkim w Lidze Mistrzów. Wkrótce przed PSG kolejny finał Champions League. Rywalem będzie Arsenal.
Świetna praca Enrique spowodowała, że szefowie klubu już chcą zabezpieczyć sobie jego przyszłość w Paryżu. Według Fabrizio Romano od pewnego czasu trwają zaawansowane rozmowy na temat podpisania nowego kontraktu i mają być sfinalizowane po finale LM.
Nowy kontrakt Enrique ma być o 3 lata dłuższy niż obecny, czyli obowiązywałby do połowy 2030 roku. Hiszpan miałby dostać w nim sporą podwyżkę i zostać jednym z najlepiej opłacanych szkoleniowców świata, a przecież już jest w czołówce.
Bilans Enrique w PSG to 173 mecze, 121 wygranych, 27 remisów i 25 porażek.
❤️????✍???? Luis Enrique remains in very advanced talks with Paris Saint-Germain over new deal.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) May 19, 2026
The agreement could be sealed soon after the Champions League final.
???? https://t.co/iaN7dpyajt pic.twitter.com/NH9Fwj6B6R
Znana przyszłość trenera Interu Mediolan!
Futbol.pl












