Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Lukas Podolski właścicielem Górnika Zabrze. Nowa era w historii klubu (VIDEO - KONFERENCJA)

Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 21-05-2026 15:35
Lukas Podolski właścicielem Górnika Zabrze. Nowa era w historii klubu (VIDEO - KONFERENCJA)

Już w czwartek radni miejscy zapalili zielone światło w sprawie przejęcia większości akcji Górnika Zabrze przez Lukasa Podolskiego, a w piątek podpisano oficjalnie dokumenty. W efekcie pakiet 86 procent udziałów w klubie został wykupiony od miasta przez LP Holding Gmb.

LP Holding GmbH należący do Lukasa Podolskiego został większościowym akcjonariuszem Górnika. Wcześniej w jego posiadaniu było już 8,3% akcji spółki.

Na kanale Górnika w serwisie Youtube była transmitowana konferencja prasowa z udziałem Lukasa Podolskiego i Prezydenta Miasta Kamila Żbikowskiego.

Futbol.pl

TAGI

Inne artykuły