Lukas Podolski właścicielem Górnika Zabrze. Nowa era w historii klubu (VIDEO - KONFERENCJA)
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 21-05-2026 15:35
Już w czwartek radni miejscy zapalili zielone światło w sprawie przejęcia większości akcji Górnika Zabrze przez Lukasa Podolskiego, a w piątek podpisano oficjalnie dokumenty. W efekcie pakiet 86 procent udziałów w klubie został wykupiony od miasta przez LP Holding Gmb.
LP Holding GmbH należący do Lukasa Podolskiego został większościowym akcjonariuszem Górnika. Wcześniej w jego posiadaniu było już 8,3% akcji spółki.
Na kanale Górnika w serwisie Youtube była transmitowana konferencja prasowa z udziałem Lukasa Podolskiego i Prezydenta Miasta Kamila Żbikowskiego.
Futbol.pl











