Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Media: Lech chce piłkarza z PKO BP Ekstraklasy. Trafił do Polski zaledwie rok temu

Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 04-06-2026 10:45
Media: Lech chce piłkarza z PKO BP Ekstraklasy. Trafił do Polski zaledwie rok temu

Lech Poznań po zdobyciu mistrzostwa chce dokonać kilku wzmocnień, by skutecznie walczyć o awans do Ligi Mistrzów. Kolejorz niespodziewanie zainteresował się zawodnikiem z Korony Kielce.

Lech już wykupił za rekordowe w historii klubu pieniądze - 4 mln euro - Luisa Palmę z Celtiku Glasgow. Duma Wielkopolski planuje jeszcze kilka ruchów, w tym sprowadzenie środkowego pomocnika.

W kadrze zespołu Nielsa Frederiksena byli w minionym sezonie Antoni Kozubal, Gisli Thordarson, Timothy Ouma i Radosław Murawski oraz 18-letni Sammy Dudek. Niewykluczone, że latem odejdzie ten pierwszy, a Ouama wróci do Slavii Praga po okresie wypożyczenia.

Według Weszlo.com Lech szuka defensywnego pomocnika i upatrzył sobie Tamara Svetlina z Korony Kielce. Reprezentant Słowenii trafił do Polski latem 2025 roku z NK Celje. Korona zapłaciła za niego 800 tysięcy euro. Teraz Lech jest gotowy zaoferować milion euro, ale w Kielcach chcą 1,5 mln euro za 24-latka. 

Svetlin w minionym sezonie w Ekstraklasie zagrał 33 mecze, strzelił gola i miał asystę. Jest 6-krotnym reprezentantem Słowenii.

Polak zmienił klub na stałe. Po wypożyczeniu został wykupiony. Tyle kosztował

Polak zmienił klub na stałe. Po wypożyczeniu został wykupiony. Tyle kosztował

Futbol.pl

TAGI

Inne artykuły