Javier Aguirre przed meczem otwarcia mundialu: Przez 50 lat gry w piłkę nożną nie doświadczyłem niczego lepszego niż Mistrzostwa Świata u siebie
Dodał: kk
Data dodania: 11-06-2026 8:06
Selekcjoner reprezentacji Meksyku Javier Aguirre zabrał głos przed meczem otwarcia mistrzostw świata przeciwko RPA. Spotkanie zostanie rozegrane na Estadio Azteca dzisiaj o godzinie 21:00 czasu europejskiego i rozpocznie mundial 2026 organizowany w Meksyku, USA oraz Kanadzie.
Trener gospodarzy podkreślił wyjątkowy charakter turnieju rozgrywanego na własnej ziemi i znaczenie tego wydarzenia dla zespołu.
„Przez 50 lat gry w piłkę nożną nie doświadczyłem niczego lepszego niż Mistrzostwa Świata u siebie, a doświadczyłem ich wszystkich; to coś niezapomnianego. Od jutra ta grupa będzie wiedziała, co to znaczy” – powiedział na konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Meksyku.
Aguirre odniósł się także do atmosfery w drużynie i jej jedności.
„Myślę, że przesłanie trafiło do odbiorców, myślę, że ich przekonałam, a oni sami naturalnie użyli słowa „rodzina”; czują się z nim komfortowo. To bardzo mocne słowo, coś niezwykle potężnego. Rozwinęli się jako rodzina, przyswoili je sobie i teraz otwarcie o tym mówią” – dodał.
„Zespół się rozrósł. Wszystko jest na miejscu, abyśmy mogli zaliczyć udany debiut na Mistrzostwach Świata. Jestem przekonany, że to będzie dla nas udany dzień" - stwierdził.
Źródło: miseleccion.mx, Seleccion Nacional de Mexico











