Legia jednak mistrzem Polski. I to podwójnym. Juniorzy Wojskowych wygrali oba finały! (VIDEO)

Data dodania: 18-06-2019 18:42

Legia Warszawa wywalczyła we wtorek dwa tytuły mistrza Polski. Najlepsze w kraju okazały się zespoły U-15 i U-17 stołecznego klubu.

We wtorek w Ząbkach rozegrano finały Centralnej Ligi Juniorów w obu kategoriach wiekowych. W obu meczach zagrała Legia Warszawa, a rywalem w U-15 była Pogoń Szczecin, z kolei w U-17 Lech Poznań.

W obu spotkaniach legioniści wygrywali 3:1. Z Pogonią prowadzili 2:0 po kwadransie po dwóch golach Wiktora Kamińskiego, a w 25. minucie zrobiło się 3:0 pniu Tomasza Okulickiego. Pogoń odpowiedziała golem Michała Samborskiego z rzutu karnego w 28. minucie. Więcej goli w całym meczu już nie padło, chociaż nie brakowało okazji jak ta, gdy w 50. minucie młodzi Portowcy wybili piłkę z linii bramkowej.

Legia zagrał w składzie: Legia: Kuczyński – Okulicki, Krajewski, Rutkowski, Bednarz – Winiarski (51. Mpika), Bek, Dębiński, Strzałek (58. Knera), Kiedrowicz – Kamiński.

Później na boisko wyszli piłkarze U-17. Do przerwy Legia po golach Szymona Włodarczyka z 22. minuty i Michała Kochanowskiego z 40. minuty prowadziła 2:0. Wynik ten utrzymał się do 72. minuty, gdy osłabiony od 2 minut Lech - po czerwonej kartce za drugą żółtą dla kapitana Filipa Borowskiego - za sprawą Damiana Kołtańskiego zdobył bramkę kontaktową. Lech szukał wyrównania, ale w 86. minucie Ignacy Dawid zamknął szanse Kolejorza, pakując piłkę do siatki na 3:1.

Lech: 1. Krzysztof Bąkowski - 18. Filip Borowski, 4. Jerzy Tomal (87. 22. Krystian Palacz), 5. Kacper Wachowiak, 2. Damian Makuch, 7. Jędrzej Strózik (60. 11. Jakub Gil) - 10. Igor Ławrynowicz (80. 14. Mateusz Stochniałek), 16. Karol Fietz (53. 6. Patryk Gogół), 8. Łukasz Szramowski (69. 20. Antoni Kozubal) - 21. Damian Kołtański, 9. Filip Wilak (53. 15. Oliver Zaręba)
Legia: 1. Jakub Kowynia - 2. Hubert Derlatka, 5. Ariel Mosór, 3. Damian Urban (61. 4. Marcel Myszka), 20. Jakub Kwiatkowski (90. 15. Kacper Imiołek) - 11. Dawid Grzelak (60. 18. Kacper Skwierczyński), 8. Kacper Gościniarek, 6. Michał Kochanowski, 21. Jakub Czajkowski (67. 17. Michał Sparwasser), 13. Kajetan Staniszewski (73. 19. Ignacy Dawid) - 9. Szymon Włodarczyk (84. 16. Patryk Pierzak)

Dla Legii to historyczne, bo pierwsze mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej. Lech był najlepszy w 2009 roku i w latach 2014-2017.