Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Absolutny beniaminek 4 ligi LZS Skorogoszcz z kompletem punktów na inaugurację sezonu

Data dodania: 11-08-2019 8:45

LZS Skorogoszcz, absolutny beniaminek 4 ligi zwyciężył w pierwszej kolejce rozgrywek 3:1 w meczu z Unią Krapkowice.

Klub ze Skorogoszczy w ciągu 4 lat awansował z B-klasy do IV ligi. Inauguracja sezonu była więc wyczekiwana zarówno wśród działaczy klubu jak i kibiców. Beniaminek pokazał się z dobrej strony i mimo tego, że na przerwę schodził przegrywając 0:1, w drugiej połowie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Według informacji uzyskanych od obserwatorów spotkania, zespół LZS w pierwszej połowie spotkania dał się zepchnąć do obrony przez bardziej doświadczonych gości. Bramka dla Unii padła już w 11. minucie spotkania. Z biegiem czasu akcje  drużyny gospodarzy zaczęły się zazębiać, zawodnicy otrząsnęli się z debiutanckiej tremy.

Po zmianie stron ataki LZS-u przyniosły efekt w 54. minucie, szczęśliwym strzelcem został Sławomit Tramsz. Po starcie gola do ofensywy ruszyli goście, kilkakrotnie doszło do zamieszania na polu karnym beniaminka 4 ligi. Zawodnicy Unii zmarnowali trzy doskonałe sytuacje, co w efekcie zemściło się na drużynie przyjezdnej. Gospodarze zdobyli dwie bramki w 70 i 84 minucie po fatalnych błędach bramkarza zespołu z Krapkowic. Trzy punkty na inaugurację rozgrywek 4 ligi opolskiej zapisał na swoje konto debiutant ze Skorogoszczy.

LZS Skorogoszcz - Unia Krapkowice 3:1 (0:1)

Bramki: 0-1 Werner - 11., 1-1 S. Tramsz - 56., 2-1 Chruściel - 70., 3-1 Kachel - 84.

LZS Skorogoszcz: Lach - Chorążeczewski, K. Stupak, Stawecki, P. Tramsz - K. Tramsz, B. Stupak (55. Maślankiewicz), Kolanko, Witkowski, Chruściel - S. Tramsz (80. Kachel).

Unia Krapkowice: Mikitów - Trinczek (77. Churas), Kurpierz, Dyczek, Kaczmarek - Rychlewicz, Niespodziński, Szymański, Sobota (59. Silva) - Werner, Bawoł.
Żółte kartki: Kolanko, Witkowski - Niespodziński, Werner.
Czerwona kartka: Niespodziński - 74. (za dwie żółte).