Włochy zagwarantowały sobie awans na Euro 2020!

Data dodania: 12-10-2019 22:56

Reprezentacja Włoch pokonała przed własną publicznością Grecję 2:0 w 7. kolejce eliminacji Euro 2020. Taki wynik oraz układ spotkań w grupie oznacza, że zapewnili sobie prawo gry w turnieju głównym.

O tych eliminacjach w wykonaniu greckiej ekipy nie można powiedzieć w zasadzie niczego pozytywnego. Zaledwie pięć zdobytych punktów stawiało ich w sytuacji, która praktycznie pozbawiała ich szans na awans. Zupełnie inna sytuacja miała miejsce u gospodarzy, którzy już dziś zapewnili sobie awans z kompletem zwycięstw.

Różnicę w poziomie obu ekip było widać od początku spotkania. Goście murowali dostęp do swojej bramki i kwapili się zbytnio na wychodzenie poza własną połowę. Włosi konsekwentnie próbowali przeforsować takie zasieki. Ich cierpliwość została nagrodzona dopiero w drugiej części spotkania.

Reprezentant Grecji Bouchalakis zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i arbiter zdecydowanie wskazał na jedenasty metr. Do wykonania jedenastki podszedł Jorginho i pewnie wykorzystał rzut karny. W zasadzie mecz by się na tym zakończył, ponieważ goście nie mieli sposobu na próbę odrobienia strat, lecz w 78. minucie Włosi podwyższyli na 2:0. Bernardeschi pięknym, płaskim strzałem sprzed pola karnego pokonuje bramkarza gości i ustalił wynik spotkania.