Chelsea śrubuje rekordy! Manchester wygrywa 5 raz z rzędu! | Futbol - Piłka nożna

Chelsea śrubuje rekordy! Manchester wygrywa 5 raz z rzędu!

Data dodania: 31-12-2016 18:00

Mimo zbliżającej się nocy sylwestrowej piłkarze klubów Premier League rozegrali 19 kolejkę rozgrywek. Ponownie nie do powstrzymania była londyńska Chelsea, która pokonała Stoke 4:2. Piąte zwycięstwo z rzędu zanotował maszerujący w górę tabeli Manchester United.

Podopieczni Antonio Conte śrubują kolejne rekordy i nadal umacniają się na pierwszym miejscu w tabeli. Stoke długo opierało się ofensywie gospodarzy, lecz tylko przez pierwsze pół godziny. Worek z bramkami otworzył Cahill po podaniu Fabregasa w 34 minucie. Po zmianie stron niespodziewanie wyrównał Martins Indi. Piłkę w polu karnym strącił do niego Crouch. Na ponowne prowadzenie Chelsea wyszłą postrzale z pierwszej piłki Williama. W polu karnym odnalazł go Hazard. Stoke nie poddawało się i wyrównało kilka minut później. Autorem bramki był Crouch. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Bramki Williama i Costy ustaliły wynik na 4:2.

W innych spotkaniach Manchester United pokonał 2:1 Middlesbrough po bramkach w samej końcówce spotkania. W 85 minucie Martial wyrónał na 1:1 po podaniu Ibrahimovica, a minutę później zwycięstwo zapewnił Pogba. Wreszcie trzy punkty powędrowały do mistrza Anglii. Leicester skormnie pokonało u siebie West Ham 1:0. Decydująca sytuacja spotkania rozegrała się w 20 minucie, kiedy to akcję skrzydłem przeprowadził Albrighton posyłając świetne dośrodkowanie do Slimaniego. Ten wykończył akcję strzałem głową. Wysokie zwycięstwo odnotowało Burnley pokonując 4:1 Sunderland. Trzy trafienia dla gospodarzy zanotował bohater spotkania Gray. Goście odpowiedzieli jedynie honorowym trafieniem Defoe.