Ważna wygrana zespołu Polaków! Pazdan, Michalak i Łukasik walczą o utrzymanie. Ten ostatni zanotował asystę

Data dodania: 15-03-2020 17:17

MKE Ankaragucu walczy o utrzymanie w tureckiej Super Lig. Zespół Daniela Łukasika, Konrada Michalaka i Michała Pazdana w niedzielę odniósł bardzo ważne zwycięstwo z Rizesporem. Przegrał natomiast Goztepe SK, w którym gra Kamil Wilczek.

Ankaragucu wygrało z Rizesporem, który jest rywalem w walce o utrzymanie po golach Buraka Albayraka (samobójcze trafienie) i Gersona Rodriguesa. Temu drugiemu asystował Łukasik. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola strzelił Denis Garmasz, ale po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie, więc Ankaragucu zwyciężyło 2:1. W tabeli jest przedostatnie, a do bezpiecznych ekip z dołu tabeli ma 2 punkty straty.

Łukasik i Pazdan zagrali po 90 minut, a Michalak opuścił murawę w 86. minucie. Całe spotkanie zaliczył też Kamil Wilczek, ale jego Goztepe SK przegrał z Kasimpasa SK na wyjedzie.

Cały mecz w bramce Denizlisporu w wygranym 1:0 meczu z Genclerbirligi Ankara (1:0) wygrał Adam Stachowiak. Radosława Murawskiego tym razem zabrakło w składzie, bo musiał pauzować z powodu żółtych kartek.

Na boisku nie pojawili się Polacy z Gaziantep FK. Bartłomiej Pawłowski znalazł się poza kadrą meczową, a Paweł Olkowski przesiedział przegrany na wyjeździe 0:1 mecz z Alanyasporem.

Liderem Super Lig jest Trabzonspor, który ma 53 punkty, tak samo jak 2. w stawce Baseksehir. W niedzielę w meczu na szzycie było 1:1. Trabzonspor przegrywał u siebie od 56. minuty do 63. Najpierw gola dla gości strzelił Demba Ba, ale wyrównanie padło 7 minut później po samobóju Skrtela.