Boruc przerywa milczenie po odejściu z kadry: O to trzeba byłoby zapytać trenera Nawałkę. Ja sam nie wiem do końca, dlaczego...

Dodał: mpt
Data dodania: 18-04-2017 11:31
Boruc przerywa milczenie po odejściu z kadry: O to trzeba byłoby zapytać trenera Nawałkę. Ja sam nie wiem do końca, dlaczego...

Artur Boruc rozstał się z reprezentacją Polski. Doświadczony bramkarz uznał, że to najwyższy czas, by zakończyć karierę w kadrze. Teraz przyznaje, że nie przyszło mu to łatwo. 

Boruc na początku marca ogłosił, że jego czas w kadrze dobiegł końca. Od tego momentu nie udzielał wywiadów. Do czasu. Ostatnio zdecydował się na rozmowęz Jackiem Kurowskim z TVP.

- Jeśli mam być szczery, widziałem że mój czas w reprezentacji dobiegał końca - powoli co prawda - ale zdawałem sobie z tego sprawę. Nawet nie chcę mówić o latach, ale kilkanaście miesięcy miałem świadomość, że powoli jestem już Borucem oprawionym w ramkę i przyjeżdżam tam tylko, żeby... Sam nie wiem dlaczego, szczerze mówiąc. Trzeba by było zapytać o to trenera Nawałkę. Sportowo nie odstawałem, ale głowa robiła swoje. Ciężko się było się pogodzić z rolą zmiennika - przyznał Boruc.

Podjąłem taką decyzję, myślę że to była bardzo trafna decyzja, bo w Polsce mamy wielu dobrych bramkarzy, którzy mogą wiele osiągnąć. Robiąc miejsce dla nich, zrobiłem fajnie - dodał bramkarz.

- Było mi ciężko. W pierwszym momencie po ogłoszeniu decyzji zaczęły się pojawiać w internecie komentarze i wiadomości. To było tak ciepłe, że siedziałem i kilka razy szlochałem w domu. Ale kilka dni później ulżyło mi, biłem się strasznie z myślami. Chociażby dlatego, że siedzę na ławce... To nie był już ten Boruc - stwierdził 64-krotny reprezentant Polski, uczestnik MŚ w Niemczech oraz Euro w Austrii i Szwajcarii, a także we Francji.

Futbol.pl

Inne artykuły