Kamil Wilczek wrócił po kontuzji i strzelił gola dla FC Kopenhaga! (VIDEO)

Data dodania: 01-11-2020 17:58

FC Kopenhaga pokonała na własnym terenie Lyngby BK 4:2 (2:0) w spotkaniu rozgrywanym w ramach 7. kolejki duńskiej Superligaen. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisał się Kamil Wilczek.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 42. minucie spotkania po bramce Jonasa Winda. Do przerwy było jednak 2:0. Bramkę samobójczą w 44. minucie zdobył Mathias Hebo Rasmussen. Zaraz po przerwie goście doprowadzili do wyrównania, a gole zdobyli Lasse Fosgaard oraz Victor Torp.

Zespół z Kopenhagi szybko odpowiedział. W 56. minucie meczu drugą bramkę w tym meczu zdobył Wind, a w 60. minucie bramkarza rywali pokonał jeszcze Kamil Wilczek. Piłka została dostarczona w pole karne, a tam znalazł się Rasmus Falk, który od razu podał do Polaka. Wilczek po prostu strzelił na pustą bramkę.

Dla 32-latka było to piąte trafienie w tym sezonie w duńskiej ekstraklasie. W ostatnim czasie 3-krotny reprezentant Polski zmagał się z drobnym urazem i nie zagrał w wyjazdowym meczu z Aarhus GF (1:0), ale wrócił już do optymalnej dyspozycji.

FC KOPENHAGA - LYNGBY BK 4:2

Bramki: 42 i 56 Jonas Wind, Rasmussen 44 (sam), 60 Wilczek - 50 Fosgaard, 54 Torp