Southampton liderem Premier League po raz pierwszy w historii. Chwalony Jan Bednarek

Data dodania: 07-11-2020 8:33

Jan Bednarek zapomniał szybko o koszmarnym upadku w poprzednim meczu i był od razu do dyspozycji trenera na piątkowe spotkanie z Newcastle United. Jego Southampton wygrał ze Srokami, został liderem Premier League, a sam Polak zebrał świetne recenzje.

Po raz pierwszy w historii Southampton zajmuje 1. miejsce w tabeli Premier League! Stało się to po zwycięstwie 2:0 z Newcastle United.

Od 1. minuty w barwach Świętych zagrał Jan Bednarek. Polak w poprzedniej kolejce zanotował groźnie wyglądający upadek w starciu z Aston Villą i chociaż dograł mecz do przerwy, to na II połowę nie wyszedł i były obawy, że czeka go dłuższa pauza w grze. Polski stoper szybko się jednak pozbierał i na piątek był gotowy.

Bednarek nie tylko zagrał, ale był też jednym z lepszych zawodników gospodarzy. Nie brakowało opinii, że fani Świętych byli szczęśliwi, gdy zobaczyli, że Bednarek jest gotowy do gry. Nic dziwnego. Były zawodnik Lecha Poznań wygrał wszystkie pojedynki (5), zanotował kilka udanych wybić i przechwytów, był też bliski strzelenia gola, a w sumie zanotował 2 celne strzały.

Southampton pozycję lidera może stracić już w ten weekend na rzecz Liverpool FC (wyjazd do Manchesteru United, 16 punktów, jak Święci), Leicester City (15 oczek, mecz u siebie z Wolverhampton) lub Tottenham Hotspur (wyjazd do West Bromwich Albion, 14 punktów).