Smoki ujarzmione. Hat-trick Sadio Mane. Liverpool prawie po dekadzie wraca do 1/4 finału Ligi Mistrzów!

Data dodania: 14-02-2018 20:42

Liverpool FC po raz pierwszy od sezonu 2008-2009 zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. The Reds są pewni awansu już po pierwszym boju z FC Porto, bowiem wygrali w Portugalii aż 5:0. Na Anfield musiałyby wydarzyć się cud, trzęsienie ziemi i fatalne zauroczenie, żeby Smoki dokonały niemożliwego.

Pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów
FC PORTO - LIVERPOOL FC 0:5
Mane 25, 53 i 85, Salah 29, Firmino 70
Porto: Jose Sa - Ricardo, Reyes, Marcano, Alex Telles - Sergio Oliveira, Herrera - Marega, Otavio (46. Corona), Brahimi (62. Waris) - Soares (74. Paciencia)
Liverpool: Karius - Alexander-Arnold (79. Gomez), Lovren, van Dijk, Robertson - Milner, Henderson (75. Matip), Wijnaldum - Salah, Firmino (80. Ings), Mane

,,Pachówka" Sa i trochę farta przy przebitkach chwilę wcześniej spowodowały, że Livepool FC objął prowadzenie w wyjazdowym meczu z FC Porto. Georginio Wijnaldum przebijał się między obrońcami Smoków, nastrzelił jednego, od drugiego piłka się odbiła, po czym trafiła do Sadio Mane. Senegalczyk uderzył tak sobie, ale Sa interweniował fatalanie i piłka wylądowała w siatce. Była 25. minuta spotkania na Estádio do Dragão.

4 minuty poźniej James Milner uderzył z 15. metra. Piłka trafiła w słupek, opanował ją Mohamed Salah, poprawiając dwa razy nogą i raz głową, po czym wpakował do siatki z kilku metrów.

Trafione dwukrotnie Smoki straciły cały swój ogień. Porto oddało inicjatywę do końca I połowy, by ruszyć po przerwie znowu z werwą. Ta szybko została ostudzona. W 53. minucie goście przeprowadzili zabójczą kontrę. Firmino oddał strzał, Sa odbił piłkę i nie zdążył się pozbierać przy dobitce Mane. Senegalczyk, który będzie chciał podczas MŚ 2018 trafić także do bramki reprezentacji Polski, strzelił na 3:0. W 69. minucie Mane zagrał do Milnera, a ten wycofał do Firmino. Brazylijczyk podwyższył wynik spotkania na 4:0. Strzelanie zakończył Mane - Kamil Glik i spółka w Rosji nie mogą mu zostawić centymetra miejsca (!) - który fenomenalnie przymierzył z dystansu!

Będący formalnością rewanż na Anfield zaplanowano na 6 marca. Liverpool FC zagra w ćwierćfinale pierwszy raz od 2009 roku. Potem jeszcze dwukrotnie startował w Lidze Mistrzów, ale odpadał po jesiennej fazie rozgrywek, kończąc rywalizację w grupach na 3. miejscu.

To był słodko-gorzki wieczór Gonzalo Higuaina. Dwa gole, zmarnowany karny, ale i pobity rekord Ligi Mistrzów

Mundo Deportivo: Neymar przejdzie do Realu w 2019 roku

Futbol.pl, źr. foto: Liverpool FC (Twitter)