Świderski strzelił gola w hicie greckiej ligi! (VIDEO)

Data dodania: 21-03-2021 20:21

Karol Świderski dał PAOK Saloniki zwycięstwie w hicie greckiej Super League. Ekipa Pablo Garcii po golu Polaka zwyciężyła 2:1 w starciu z AEK Ateny.

Świderski mecz z AEK zaczął w pierwszym składzie. Polak był najbardziej wysuniętym piłkarzem swojej drużyny. Od 1. minuty grał też Damian Szymański w AEK.

Już w 3. minucie gospodarze objęli prowadzenie, bo do siatki trafił Żivković i PAOK prowadził. W 30. minucie piłka znowu wpadła do siatki gości, ale bramka Karola Świderskiego nie została uznana, bo wcześniej doszło do zagrania piłki ręką.

W 4. minucie doliczonego czasu gry w I połowie wyrównał Oliveira. PAOK przyjął cios do szatni, a tuż po wyjściu z niej objął prowadzenie. Tzolis zagrał do Świderskiego i Polak pokonał bramkarza gości. Dla "Świdra" to 10. bramka w sezonie i polski napastnik dołączył do rywali na 2. miejscu w klasyfikacji strzelców. Liderem z 19 trafieniami jest El Arabi.

Świderski zagrał do 75. minuty. 17 minut wcześniej zmieniony został, mający od 45. minuty żółtą kartkę Szymański.

Ostatecznie PAOK wygrał 3:1, bo w 89. minucie wynik ustalił Żivković. Ekipa z Salonik jest na 3. miejscu w tabeli, wyprzedzając o 2 oczka AEK i tracąc jeden punkt do Arisu. Zdecydowanym liderem pozostaje Olympiakos Pireus.