Mogły być Chiny, mogła być emerytura... To Nawałka wziął Lecha. I nikomu to na dobre nie wyszło! Kompromitacja Kolejorza z Górnikiem

Data dodania: 15-03-2019 22:30

Adam Nawałka chyba powinien po przygodzie z reprezentacją Polski wybrać ofertę z Chin, o ile ta rzeczywiście była poważna lub... emeryturę. Powrót do Lotto Ekstraklasy w ekspresowym tempie odziera go z mitu wybitnego szkoleniowca. Lech Poznań po jego wodzą właśnie przegrał 5. mecz. A rozegrał 10. Został upokorzony przez Górnika Zabrze u siebie!

Nawałka wszedł do Lecha w grudniu i na dzień dobry przegrał co prawda z Cracovią na wyjeździe, ale potem były trzy wygrane bez straconej bramki, w tym 6:0 w Sosnowcu z Zagłębiem.

Kolejorz wiosną pod wodzą Nawałki miał zamienić się w TGV i tylko chwilę gonić rywali do mistrzostwa, bo potem wszyscy powinni już oglądać z daleka ostatni wagon poznańskiego składu. Zaczęło się boleśnie od 1:2 z Zagłębiem u siebie, potem było 0:4 z Piastem w Gliwicach, ale wygrane przy Bułgarskiej z Legią i Arką, chociaż bez wielkiej piłkarskiej jakości, dawały nadzieję Ta została zachwiana po porażce w Legnicy z Miedzią, ale Górnik miał być znowu na poprawę nastroju. Skończyło się 0:3...

Lecha w Poznaniu upokorzył Górnik, w którym Nawałka wybił się na fotel selekcjonera. Lecha przy Bułgarskiej upokorzył Igor Angulo. 35-letni Hiszpan strzelił dwa gole i dołożył do tego asystę. W 41. minucie dostał świetnie podanie piętą od Jimeneza i zrobił z niego świetny użytek, otwierając wynik spotkania. W 67. minucie Angulo przedłużył głową dośrodkowanie Gwilii z rzutu rożnego, a Sekulić trafił na 2:0. W końcu w 86. minucie Angulo zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego. Piłka przeleciała między nogami Vujadinovicia i wpadła do siatki. 0:3...

Lech Nawałki po raz kolejny wyglądał fatalnie. Niestety rozczarował m.in. powołany do seniorskiej reprezentacji Polski Robert Gumny, wielka nadzieja naszego futbolu.

Bez recepty. Ekstraklasa w pigułce. Dawka 26. Składy, gole, kartki...

Sa Pinto uważa, że największym problemem Legii... jest Lechia. Portugalczyk nadal nie widzi powodów do niepokoju

Futbol.pl, źr. foto:

2⃣ gole, 1⃣ asysta - Igor Angulo, proszę państwa!#LPOGÓR 0:3 pic.twitter.com/dYXEkBUV6i