Ależ seria Piotra Zielińskiego. Kolejny raz Polak daje coś ekstra Napoli (VIDEO)

Data dodania: 04-12-2021 22:05

Czwarty mecz z rzędu Piotr Zieliński strzela gola lub notuje asystę w SSC Napoli. Po dwóch podaniach, po których padały gola z US Sassuolo w poprzedniej kolejce, tym razem reprezentant Polski trafił do siatki.

Zieliński po przerwie na kadrę notuje świetny czas w klubie. Z Interem i Lazio strzelił po golu, przeciwko Sassuolo zanotował dwie asysty. Teraz z Atalantą Bergamo znowu zdobył bramkę.

Napoli na Stadio Diego Armano Maradona dało się zaskoczyć i od 7. minuty przegrywało po golu Malinowskiego.

Do remisu 1:1 doprowadził w 40. minucie Zieliński. Polak na rata, bo na raty, al pokonał jednak Juana Musso. Piłk po pierwszym strzale - zablokowanym - wróciła pod nogi "Ziela" i po chwili znalazła drogę do siatki mimo gąszczu nóg rywali.

Napoli wyrównało, a tuż po przerwie wyszło nawet na prowadzenie. Dries Mertens strzelił 5. gola w tym sezonie w Serie A i dołączył do Fabiana Ruiza oraz Victora Osimhena i Piotra Zielińskiego, którzy mają także po 5 bramek.

Dla Napoli to 2. porażka w sezonie. Nowym liderem jest więc AC Milan z 38 punktami. Inter ma 37 oczek, Napoli 36, a Atalanta 34. To ścisła czołówka tabeli Serie A.