Sensacja w Fortuna Pucharze Polski. III-ligowiec kosztem Wisły Kraków w półfinale!

Data dodania: 01-03-2022 21:17

Olimpia Grudziądz została pierwszym półfinalistą Pucharu Polski. III-ligowiec w ćwierćfinale wyeliminował rzutami karnymi Wisłę Kraków!

Starcie w Grudziądzu rozpoczęło się kapitalnie dla Olimpii. Gospodarze szybko zaczęli grę z rzutu z autu, piłka trafiła do Bojasa, który pokonał Biegańskiego! Była 2. minuta spotkania.

Wisła przegrywała i musiała gonić wynik. Swoje okazje miał Kuveljić, lecz najpierw jego uderzenie obronił Olszewski, a potem piłka trafiła w słupek.

Do remisu zespół Jerzego Brzęczka doprowadził dopiero w 57. minucie. Hugi zagrał do Cisse, ten wpadł w pole karne i ładnym strzałem posłał piłkę do siatki. Potem szansę miał Kaczmarek z jednej strony i Hugi z drugiej. Pierwszego zatrzymał Biegański, drugiego... słupek.

Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia. Dogrywka także nie. Potrzebne do wyłonienia półfinalisty były rzuty karne. W nich pomylił się Skvarka, a że zaczynała Olimpia, to po strzale Zawady na początek 5. serii sędzia mógł zakończyć spotkanie. Gospodarze trafili wszystkie karne i mogli świętować!

Jerzy Brzęczek poprowadził Wisłę w trzech meczach. Póki co nie ma zwycięstwa na koncie. W lidze zanotował 0:0 z Górnikiem Łęczna i 1:2 z Legią Warszawa, a teraz Biała Gwiazda odpadła z 3-ligowcem w Pucharze Polski.

Ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski
OLIMPIA GRUDZIĄDZ - Wisła Kraków 1:1 k. 5:3
Jakub Bojas 2 - Momo Cissé 57
Karne: 1:0 Marcin Warcholak, 1:1 Maciej Sadlok, 2:1 Michał Cywiński, 2:1 Michal Škvarka - obroniony, 3:1 Krzysztof Wicki, 3:2 Marko Poletanović, 4:2 José Cabrera, 4:3 Enis Fazlagić, 5:3 Marko Zawada
Olimpia: 1. Adrian Olszewski - 16. Filip Rzepka (78. 14. Patryk Leszczyński), 27. Błażej Klimek, 25. Krzysztof Wicki, 21. Adrian Karankiewicz, 23. Marcin Warcholak - 32. Hubert Antkowiak, 10. Michał Cywiński, 6. José Cabrera, 11. Tomasz Kaczmarek (118. 64. Jakub Nawrocki) - 17. Jakub Bojas (58. 18. Marko Zawada).
Wisła: 31. Mikołaj Biegański - 43. Dawid Szot, 5. Joseph Colley, 4. Maciej Sadlok, 15. Matěj Hanousek - 11. Mateusz Młyński (46. 54. Piotr Starzyński), 22. Enis Fazlagić, 21. Nikola Kuveljić (75. 10. Gieorgij Żukow), 30. Luis Fernández (103. 8. Marko Poletanović), 7. Dor Hugi (90. 92. Michal Škvarka) - 9. Jan Kliment (46, 70. Momo Cissé)
Żółte kartki: Kaczmarek, Warcholak - Młyński, Cissé, Fernández, Colley, Szot
Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)