Wynik na tak, gra na nie. Słodko-gorzka próba generalna Polski przed MŚ 2022 (VIDEO)

Data dodania: 16-11-2022 19:47

Reprezentacja Polski w meczu z Chile miała poniekąd próbę generalną przed finałami MŚ. "Poniekąd", bo Czesław Michniewicz oszczędził m.in. Roberta Lewandowskiego, Piotra Zielińskiego czy Matty'ego Casha. W efekcie bez kilku liderów gra Biało-Czerwonych wyglądała po prostu kiepsko. Na koniec zgadzał się tylko wynik, bo Polacy po golu Krzysztofa Piątka wygrali 1:0.

Chilijczycy bardzo dobrze zaczęli spotkanie przy Łazienkowskiej 3 - to na stadion Legii Warszawa przeniesiono mecz ze Stadionu Narodowego, który uległ awarii. Już w 1. minucie goście ruszyli na bramkę i Łukasz Skorupski zatrzymał pierwszy strzał. Po chwili Jan Bednarek zatrzymał Alexisa Sancheza.

Polacy próbowali się odegrać, lecz brakowało spokoju i dokładności oraz przebojowości. W 7. minucie spotkania Szymon Żurkowski mógł znaleźć się w dobrej sytuacji, lecz został zablokowany przez Medela. Po kilku minutach Robert Gumny zacentrował niedokładnie i składna akcja spaliła na panewce. I tak to wyglądało.

W 18. minucie Polacy odpuścili krycie. Diogo Valencia zagrał do Marcelino Nuneza i znowu Skorupski musiał stanąć na wysokości zadania. Chilijczycy przeważali, grali składnie, a wielką robotę robili Medel, Vidal i Alexis Sanchez. Po polskiej stronie brakowało lidera i jakości. Nawet jak coś zaczynało wyglądać dobrze, to kończyło się jak natarcie Żurkowskiego...

Gorzej niż zagranie Żurkowskiego wyglądało wcześniej wejście Soto. "Wycięty" Frankowski mógł doznać kontuzji, ale na szczęście pozbierał się i do Kataru poleci.

Po zmianie stron nadal przeważali przybysze z Ameryki Południowej. Łukasz Skorupski musiał być czujny, ale też trzeba przyznać, że nie miał zbyt wiele pracy. Po zmianach coś jednak drgnęło w grze Polaków. Weszli na murawę Kamil Grosicki, Damian Szymański, Krzysztof Piątek i Jakub Kamiński, a w przerwie Bartosz Bereszyński. Po kilku lepszych akcjach przyszła 85. minuta. Polacy byli o włos od bramki, ale skończyło się tylko rzutem rożnym, a ten dał gola. Piątek dopadł do piłki odbitej przez ClaudioBravo po strzale Jakuba Kiwiora i wpakował futbolówkę do siatki. To była rozstrzygająca akcja meczu. A przecież kilkanaście minut wcześniej niewiele wskazywało, że Polska może wygrać...

Polacy pierwszy mecz na mundialu zagrają już 22 listopada, czyli za niespełna tydzień. Na początek ekipę Biało-Czerwonych czeka trudny bój z Meksykiem, a więc rywalem powszechnie uważanym za tego, który będzie chciał kosztem zespołu znad Wisły awansować obok Argentyny do 1/8 finału mundialu w Katarze.